جولای 20, 2024


رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: بنیاد بین‌المللی غدیر توسط آیت‌الله خزعلی راه‌اندازی شد و امروز آوازه‌اش در سراسر جهان پیچیده است، امروز نام امیرالمومنین(ع) به واسطه این بنیاد در سراسر دنیا پخش می‌شود و ‌این جزو افتخارات ما است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی -رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب- بعدازظهر امروز دوشنبه (۲۷شهریورماه) در آیین نکوداشت آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، دبیرکل فقید بنیاد بین‌المللی غدیر که در موزه امام علی(ع) برگزار شد، با اشاره به شهادت آرمان علی‌وردی اظهار کرد: این شهید از طلبه‌ها بود که با وضع فجیعی به شهادت رسید. این اتفاق به رهبر معظم انقلاب اطلاع داده شد. یکی‌ از مداحان در محضر رهبری تعریف می‌کرد که بنده‌ پیکرش را در قبر آماده تدفین کردم و مادرش بالای قبر خیلی بی‌قراری می‌کرد، این مادر خیلی مضطرب و گریان بود و شیون می‌کرد. در این لحظه به مادرش گفتم من این جنازه‌رو به دامان امام حسین(ع) گذاشتم و این مادر آرام شد.

وی ادامه داد: بعد از بیان این مطلب گفتم یکی از دوستانی که از این‌ قضیه‌ خبر نداشت در خواب امام حسین (ع) را دیده بود که به این فرد گفته بودند من پیکر شهید علی‌وردی را در آغوش گرفتم.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) چه شخصیت بزرگی است که این همه کرامات دارد. جمعیت بالای بیست میلیونی در اربعین امسال چه کردند، پدرم می‌گفت مرحوم‌ مقدس‌ اردبیلی که دارای مقامات بالا بود را در خواب دیدم و از ایشان پرسیدم در آن دنیا با شما چه کردند و ایشان گفت ما را به تاول پایی بخشیدند. ایشان متوجه نشدند و پرس‌وجو کردند فهمیدند که این شخصیت روزی به قصد زیارت امام ‌حسین(ع) از نجف تا کربلا پیاده رفتند و پاهای ایشان تاول زده بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی تصریح کرد: امام حسین(ع) زمانی که حضرت علی اصغر(ع) را بر دست گرفته بود خون‌ها را به آسمان می‌ریخت و می‌گفت تحمل این ‌مصیبت برای من آسان است چون خدا می‌بیند و ما باید افتخار کنیم که مرید این شخصیت هستیم.

وی با بیان اینکه در بیان شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله خزعلی کم‌کاری کرده‌ایم، افزود: ما باید افتخارات خود را بهتر بشناسیم و خیلی از مردم ‌ما این افتخارات‌ را نمی‌شناسد و ‌نمی‌دانند آخوند خراسانی، شیخ مفید، مقدس اردبیلی و… چه کسانی هستند. البته اشکال ما از روحانیون هم هست چون نقش خود را به خوبی ایفا نکرده‌ایم.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب بیان کرد: این ‌کمبود باید توسط اساتید دانشگاهی، معلمان و حوزویان برطرف شود، به گفته رهبر معظم انقلاب خیلی از مردم ولایت‌فقیه را نمی‌دانند، این در حالی است که آیت‌الله‌ خزعلی در مسیر ولایت‌فقیه از جان مایه می‌گذاشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی با اشاره به اهمیت امامزادگان ابراز کرد: یکی از چیزهایی که در کشور ما به عنوان نعمت هستند همین‌ امامزادگان است که در گوشه گوشه ایران قرار دارند که مردم حاجات خود را از آنها می‌گیرند، آیت‌الله مرعشی می‌فرمودند در امامزاده مشهد اردهال کسی حاجتی داشت و از این امامزاده حاجت خود را گرفت. بعد از آن چون این امامزاده برق نداشت ایشان موتور برقی خریداری و وقف کرد که از من خواست کلید برق افتتاحیه آنجا را من بزنم. 

وی ادامه داد: در سرداب این امامزاده هم قرار بود برویم که یک نفر فرستادیم تا برود که نتوانست و ترسید، خودم به آنجا رفتم و دیدم  ۹۰ پیکر شهید از چندصدسال قبل در این سرداب وجود دارد که یکی از تابوت‌ها نیمه باز است و کفن شهید را کنار زدم و چهره او کامل سالم بود و وقتی بیرون آمدم دستور دادم درب این سرداب را پلمب کنند. 

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: آیت‌الله جوادی عاملی برای من نقل کرد که در ساری امامزاده عباس(ع) وجود دارد، ایشان می‌گفت یکی ‌از همسایگان ما همسرش بیمار بود و شرایطی به گونه‌ای بود که رو به موت بودند، یک روز همسرش اصرار کرد او را به این امامزاده ببرد و این‌کار را کرد و یک شب همسرش در امامزاده خوابید و همسرش شفا گرفت. 

حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی ابراز کرد: یکی از این برکات کشور ما آیت‌الله خزعلی بود که یادم هست پس از آمدن امام از پاریس به ایران و رفتنش‌شان به قم تمام مراسم مدرسه فیضیه را عهده‌دار بود. ایشان در مقابل رهبر معظم انقلاب هم فدایی بود.

وی در پایان با بیان اینکه نکوداشت‌هایی از این دست باید تکرار شود، گفت: بنیاد بین‌المللی غدیر توسط این‌ عالم فقید راه‌اندازی شد و امروز آوازه‌اش در سراسر جهان پیچیده است، امروز نام امیرالمومنین(ع) به واسطه این بنیاد در سراسر دنیا پخش می‌شود و ‌این جزو افتخارات ما است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *