جولای 20, 2024


وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بمباران بیمارستان «المعمدانی »غزه توسط رژیم صهیونسیتی در شب گذشته گفت : این جنایت برای مسلمانان جهان و وجدان های آگاه در جهان غیر قابل تحمل است.

به گزارش ایسنا ، حسین امیر عبداللهیان بامداد امروز چهارشنبه در فرودگاه جده در جمع خبرنگاران گفت :  ساعاتی قبل یک بیمارستان در غزه هدف موشک‌ها و بمب‌های رژیم صهیونیستی قرار گرفت و بر اساس اطلاعاتی که ما داریم بیش از ۵۰۰ نفر از بیماران و کادر پزشکی و همراهان بیماران به صورت یکجا به شهادت رسیده اند .
وی تاکید کرد : این جنایت برای مسلمانان جهان وجدان‌های آگاه در جهان غیر قابل تحمل است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به برگزاری نشست کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی با حضور وزیران امور خارجه کشورهای عضو به میزبانی عربستان در جده با محوریت تحولات جاری در اراضی اشغالی گفت : در روز سه شنبه تبادل پیامی با وزیر خارجه عربستان داشتیم و تاکید بر این بود که باید نسبت به توقف فوری جنایت‌های جنگی صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان در غزه ، باز شدن معبر برای ارسال غذا، دارو و سوخت به مناطق مختلف غزه و همچنین برای مقابله با جنایت دیگر  صهیونیست‌ها  مبنی بر تلاش جهت کوچ اجباری مردم غزه پیام قوی صادر کنیم.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه با وزیر خارجه عربستان توافق کردیم که در مورد این سه موضوع مهم روز چهارشنبه نیز از نزدیک با یکدیگر رایزنی و گفتگو کنیم، اظهار کرد : باید در پایان این اجلاس یک بیانیه قوی در حمایت از فلسطین توسط اعضای شرکت کننده و وزیران امور خارجه حاضر در اجلاس صادر شود.

امیر عبداللهیان تصریح کرد: امیدوارم با توجه به جنایت انجام شده شاهد یک اقدام جمعی جهانی برای توقف جنایت علیه بشریت ، نسل کشی و قتل عامی که رژیم جعلی و کودک کش رژیم صهیونسیتی راه انداخته‌ است، باشیم .

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *