دسامبر 6, 2023

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس اورژانس ۱۱۵ استان کهگیلویه و بویراحمد از تولد نوزاد در آمبولانس اورژانس پایگاه زیلایی این استان خبر داد.

«جهانبخش وحدت نژاد» گفت: طی تماسی مبنی بر درخواست امدادرسانی به مادر باردار با دردهای زایمانی و زایمان قریب الوقوع در روستای برد پهن زیلایی در تاریخ دیروز یکم مردادماه ۱۴۰۲ ساعت ۲۰ بلافاصله پایگاه اورژانس ۱۱۵ زیلایی به محل مورد نظر اعزام شد.

وی اظهارکرد: در طی مسیر انتقال به بیمارستان زایمان شروع شده و نوزاد با کمک کارشناسان اورژانس آقایان احسان اندرز و سعید جبیره به دنیا آمد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اورژانس ۱۱۵ استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از پرسنل شیفت پایگاه زیلایی بیان کرد: با اقدامات اولیه درمانی حیاتی و به موقع کارشناسان اورژانس ۱۱۵ خطر جانی و مشکلات تنفسی نوزاد رفع شده و نوزاد و مادر در سلامتی کامل به بیمارستان شهدای لردگان تحویل داده شدند.

تولد نوزاد در آمبولانس اورژانس ۱۱۵ پایگاه "زیلایی" کهگیلویه و بویراحمد

گفتنی است که بالگرد اورژانس هوایی استان کهگیلویه و بویراحمد مدتی قبل سقوط کرده و هم اکنون این استان سخت گذر و کوهستانی فاقد اورژانس هوایی است به همین دلیل برای انتقال بیماران نیازمند امداد رسانی از جمله زنان باردار در مناطق محروم و سخت گذر با مشکلات این چنینی مواجه است که امیدواریم برای آن چاره ای اساسی اندیشیده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *