جولای 23, 2024


ایسنا/مازندران سرپرست توسعه بازرگانی و محصولات کشاورزی جهاد کشاورزی مازندران گفت: روز گذشته ۲۰۰ تن مرغ گرم برای استان تهران و ۳۰۰ تن مرغ گرم بین شهروندان استان مازندران تامین و توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سید محمد جعفری درباره وضعیت تولید مرغ در استان گفت: با توجه به میزان جوجه ریزی ۱۴ میلیون قطعه‌ای که در فروردین ماه امسال در استان انجام شد، مشکلی در تامین گوشت مرغ وجود نخواهد داشت.

سرپرست توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی مازندران افزود: سازمان جهاد کشاورزی مازندران در مقابله با هنجارشکنان بازار ایستادگی می کند و به همین منظور ۲۵۰ پرونده تعزیراتی با ارزش ریالی ۶۰۰ میلیارد ریال را به تعزیرات حکومتی معرفی کرد.

جعفری خاطرنشان کرد: ۲۰ درصد افزایش تولید برنج، ۲۵ درصد افزایش تولید مرکبات و صادرات محصولات کشاورزی از مازندران از جمله مواردی بوده که به صراحت می‌توان گفت سازمان جهاد کشاورزی توانسته اقدامات خوبی را در این زمینه انجام دهد تا مشکلی در تامین و تولید محصولات کشاورزی به ویژه گوشت مرغ نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه تلاش سازمان جهاد کشاورزی در سال مهار تورم و رشد تولید بر این است خللی در امنیت غذایی برای کشور و استان مازندران بوجود نیاید، گفت: زیرسوال بردن اقدامات دولت سیزدهم در بحث تولید غذا و امنیت غذایی کاری عبث و بیهوده است چراکه سازمان جهاد کشاورزی مازندران رسالت خود را تولید و حمایت از تولیدکننده می‌داند و از این کار عقب‌نشینی نخواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *