جولای 24, 2024


ایسنا/خراسان رضوی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: از همه خدمات شورای شهر و شهرداری برای محقق کردن اصل بزرگ انقلاب یعنی از بین بردن اختلاف طبقاتی است، تشکر می‌کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، آیت‌الله سیداحمدعلم الهدی صبح امروز در مراسم افتتاح ۴۴پروژه شهری در منطقه چهار گفت: اقدامات خیراندیشانه و خدمتگزاری خالصانه شورای ششم اسلامی با همت شهردار مجاهد خوشبختانه سبب حلاوت کام مردم منطقه در این روزهای مبارک شده است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: هدف اساسی تشکیل نظام و نقطه پایبندی هر متدین انقلابی در هر سمت مدیریتی برهم زدن اختلافات طبقاتی در نظام مقدس است.

علم الهدی با بیان اینکه مشکل نظام ستم شاهی بیداد حاکم و اختلاف طبقاتی بود، گفت: شما در گذشته می‌دیدید که بسیاری از امکانات به طبقه ضعیف نمی‌رسید. بعد از انقلاب طبقات مختلف به یکدیگر نزدیک شدند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدیریت شهری خود را موظف به توسعه خدمات در شهر می‌دانند، این عنوان به معنی محرومیت از خدمات عمومی است و رهبری از این عنوان رنج می‌برند و نسبت به حاشیه شهر مشهد حساسیت بیشتر دارند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه حاشیه شهر بدترین عنوان است، تصریح کرد: این اصطلاح غلط تضمین‌کننده اختلاف طبقاتی است باید حاشیه شهر با شهر یکسان شود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: ما تلاش می‌کنیم که حاشیه شهر برداشته شود و توسعه خدمات عمومی و عمران و آبادانی که با همت شورا و مجاهدت شهردار در این منطقه انجام شده کلمه حاشیه شهر از منطقه برداشته شود.

علم الهدی با تاکید بر اینکه این گونه پروژه‌ها، برهم زدن اختلاف طبقاتی در زندگانی مردم را به مرحله ظهور و بروز می‌رساند و برای من لذت بخش است، گفت: از همه خدمات شورای شهر و شهرداری برای محقق کردن اصل بزرگ انقلاب یعنی از بین بردن اختلاف طبقاتی است تشکر می‌کنم.

وی عنوان کرد: باید حرکتی انجام شود که تشکیلات راه‌ها و بولوار و خیابان و کمربندی به صورتی شود که مساله‌ای به نام حاشیه شهر نداشته باشیم.

امام جمعه مشهد ادامه داد: طرحی پیشنهاد شد و ظاهرا مقدمات مطالعاتی انجام شده و امیدواریم با همت شهردار و همکاری شورا این طرح بدون فوت وقت انجام شود که سبب خارج شدن حاشیه از بن‌بست می شود و حاشیه را به شهر متصل می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: مساله دیگر بانوان است. زن و مرد در تمام شئون بهره‌برداری از حقوق عمومی یکسان هستند، مقتضیات خاصیت جنسیتی است وگرنه در حقوق انسانی مساوی هستند.

علم الهدی ادامه داد: بر مساله حجاب که اصل واجب شرعی است تاکید داریم به دلیل حفظ موقعیت زنان در تفاوت جنسیتی. لذا در ارایه خدمات عمومی با حفظ این نکته که زن و مرد برابر هستند باید کار کنیم. باید اصل صیانت را در زن حفظ کنیم از همه امتیازات ویژگی‌های ورزشی تفریحی، گردشی و قهرمانی از تمام حقوق انسانی که مردها برخوردارند زنان هم باید برخوردار باشند.

وی تصریح کرد: ضمن تشکر از ایجاد پارک بانوان، باید این مساله توسعه پیدا کند و سعی کنید بخش خواهران به طور انحصاری در همه پارک‌ها باشد، در تمام بخش‌های بانوان امکانات وسیع با هزینه کم یا بدون هزینه فراهم کنند. از خدمات شما تشکر می کنم که مشکل اختلاف طبقاتی را از بین می‌برید.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *