اکتبر 2, 2023


ایسنا/آذربایجان شرقی پیشنهاد استاندار آذربایجان شرقی مبنی بر تشکیل بنیاد ۲۹ بهمن در یکصد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان به ریاست نماینده ولی فقیه در استان تصویب شد.

هدف از تاسیس این بنیاد، پیگیری فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره تبریز و آذربایجان در دیدارهای سالانه مردم این خطه با معظم له به مناسبت قیام ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ می باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان، گفت: تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان در کف میدان هستند که شماری از آنها، دولتی و برخی نیز مردم نهاد می باشند.

عابدین خرّم افزود: دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ، اعم از دولتی و غیردولتی، باید هم افزایی داشته باشند تا اقدامات آنها تاثیر بیشتری داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی، کارآمدی بیشتر و منتج به نتیجه نهادهای متولی حوزه فرهنگ در هر دو بخش دولتی و غیردولتی را منوط به اهتمام جمعی و هم افزایی و تعمیق همکاری آنها دانست.

وی افزود: اهمیت غیرقابل اغماض فعالیت‌های فرهنگی برای کمک به بالندگی جامعه، خواستار مشارکت جمعی در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی بر مبنای آسیب شناسی علمی و دقیق در این حوزه بسیار بالا است.

وی تاکید کرد: جایگاه شورای فرهنگ عمومی در جهت دهی به سمت و سوی فرهنگی استان را بسیار مفید و موثری بوده و خواستار اهتمام جدی همه اعضای آن در تحقق این امر مهم هستیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *