جولای 14, 2024


فرارو- این خانواده از بابون‌ها واقعاً می‌خواستند بدون خیس شدن از رودخانه عبور کنند، بنابراین به خنده دارترین شکل ممکن دویدند و پریدند تا خشک بمانند.

به گزارش فرارو، راجر مولر که در صنعت گردشگری کار می‌کند، این منظره زیبا و خنده‌دار را از نزدیک تماشا کرد و عکس‌هایی نیز ثبت کرد.

او می‌گوید: اوایل صبح بود و من کمپ را ترک کرده بودم. عادت من این است که همیشه در گذرگاه رودخانه توقف کنم تا ببینم چه چیزی را می‌توانم ببینم. یک لشکر عظیم از حداقل ۶۰ بابون آنجا بود. آن‌ها در لبه رودخانه به جستجوی غذا می‌پرداختند و روی پل یکدیگر را نظافت می‌کردند.

توقف در گذرگاه‌های رودخانه همیشه ایده خوبی است. منظره بی نظیری از رودخانه و فرصتی برای دیدن حیواناتی که برای نوشیدن آب می‌آیند را ارائه می‌دهد. همچنین مکان مناسبی برای عبور حیوانات از یک طرف به طرف دیگر است.

پس از چند روز بارانی در پارک، رودخانه پرآب‌تر شده بود و حتی از روی پل کمی آب جاری شد. بنابراین، عبور از آن برای بابون‌ها دشوارتر شد، و آن‌ها از این موضوع چندان راضی نبودند!

بابون‌ها از خیس شدن متنفر نیستند. در روز‌های گرم، آن‌ها به پریدن در گودال‌های آب و حتی شنا در استخر‌های کمپ می‌پردازند. اما بابون‌ها مطمئنا از تمساح‌ها متنفرند و این رودخانه پر از آنهاست. بنابراین، بابون‌ها برای عبور از این رودخانه بسیار محتاط و مردد بودند.

اولین بابونی که به لبه آب آمد، در مورد نقشه‌اش فکر کرد: آیا می‌دوید یا می‌پرید؟ او تصمیم گرفت که شاید سرعت بهترین گزینه برای او باشد. بنابراین، با دویدن کوتاه، در حالی که به آب برخورد کرد، روی دو پا قرار گرفت و تا جایی که می‌توانست سریع دوید! این به بقیه اعضا شجاعت داد. برخی تا آنجا که می‌توانستند می‌دویدند و می‌پریدند تا مدت زمانی را که در آب می‌گذرانند به حداقل برسانند.

این کار به مدت ۲۰ دقیقه ادامه یافت و یکی یکی تصمیم گرفتند از رودخانه به سرگرم کننده‌ترین شکل عبور کنند. با این وجود برخی از بابون‌ها هنوز متقاعد نشده بودند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که در کنار رودخانه‌ای که در آن هستند خشک و دور از خطر بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *