می 20, 2024


ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از تدوین ۱۰۵ عنوان استاندارد ملی توسط این شرکت در زمینه‌های قیر و آسفالت، سیمان و بتن، مکانیک خاک و سنگ، خبر داد.

مجید کیانپور بیست و ششم مهر ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروزه جوامع بشری با سرعتی شگفت‌انگیز در حال توسعه، تغییر و تحول هستند و این تحولات سبب پیشرفت علم و تولید دانش‌ جدید شده است، گفت: به کارگیری صحیح علوم و فنون نوین به منظور دستیابی به توسعه پایدار و ارائه خدمات با کیفیت و اطمینان‌بخش، مستلزم تدوین ضوابط، استانداردها و کنترل فرآیندها است.

کیانپور ادامه داد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با ارتقای کیفیت، کاهش هزینه‌ها و افزایش طول عمر مفید پروژه‌های عمرانی کشور نقش مهمی در تحقق اهداف به عنوان امین دولت و بازوی توانمند و فناورانه وزارت راه و شهرسازی دارد.

وی ادامه داد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در راستای توسعه پایدار و ارتقای کیفیت پروژه‌های عمرانی در سطح کشور علاوه بر انطباق تمامی خدمات با بالاترین و به‌روزترین استانداردهای ملی و بین‌المللی، از دیرباز با سازمان ملی استاندارد ایران همکاری نزدیکی داشته و در راستای قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با این سازمان کرده است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این شرکت با بهره‌گیری از سرمایه انسانی متخصص و کارآمد و تمرکز بر کار جمعی در راستای انجام وظایف قانونی خود از یک سو و قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد از سوی دیگر، با ترجمه و تدوین استانداردهای ملی ایران در سال‌های گذشته اقدامات ارزنده‌ای با هدف ایجاد تسهیلات لازم برای دستیابی به توسعه پایدار و امیدآفرین انجام داده است.در همین راستا، تاکنون بالغ بر ۱۰۵ عنوان استاندارد ملی در زمینه‌های قیر و آسفالت، سیمان و بتن، مکانیک خاک و سنگ با تاکید بر شناخت نیازهای روز جامعه فنی و مهندسی تدوین کرده است.

وی بیان کرد: این شرکت در تدوین استانداردهای ملی ایران در حوزه قیر و آسفالت به عنوان مرجع مورد اطمینان سازمان ملی استاندارد ایران از اعتبار ویژه‌ای برخوردار بوده و همچنان می‌کوشد به منظور دستیابی به جهانی بهتر به ویژه در زمینه ارتقاء رفاه و کیفیت ارائه خدمات گام‌های موثری بردارد.

کیانپور ضمن تبریک هفته استاندارد به همه ذی‌نفعان، کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه فنی و کنترل کیفیت گفت: تلاش جهادی خدمتگزاران را در راستای ارتقاء و اطمینان بخشی کیفیت ارائه خدمات و امیدآفرینی در تمامی سطوح این حوزه ارج می‌نهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *