جولای 25, 2024
تخم مرغ "یک لقمه کشیش" - آشپزی با شادی

را “تخم مرغ در نیش کشیش” یا بهتر در ناپل به عنوان شناخته شده است “تخم مرغ مورزیلو و پریوت” آنها یک دوره دوم بر اساس تخم مرغ شکم پر و سس گوجه فرنگی هستند. نام آنها ممکن است بسیار کنجکاو به نظر برسد، با این حال عبارت “گزش کشیش” تا چند دهه پیش بسیار محبوب بود و به معنای خوشمزه ترین لقمه یک غذا بود.

جمله امروز لقمه کشیش این امر چندان متداول نیست، اما قطعاً میراث آن احترام به روحانیت است که ریشه در فرهنگ ایتالیایی. قدمت این بیان به قرون وسطی زمانی که فقط روحانیت و اشراف آنها به برخی از ظروف دسترسی داشتند.
این شیوه گفتار تا قرن ما باقی مانده است که در معنای وسیع برای نشان دادن استفاده می شود آبدارترین قسمت یک وعده غذایییا به ویژه بهترین و با ارزش ترین قسمت گوشت حیوان یا ماهی. در پیمونت و لیگوریا، “نیش پرایوی»، به طور سنتی به لطیف ترین قسمت مرغ اطلاق می شود.

را تخم مرغ، در مورد غذاهای معمولی ناپل، آنها نامیده می شوند “a murzìllo e prevete” زیرا این یک آماده سازی بسیار خوشمزه و لذیذ است. اینها املت های نازکی هستند که با پنیر پر شده و در فر تفت داده می شوند و با سس گوجه فرنگی و پنیر رنده شده پاشیده می شوند. دومین دوره غنی و خوشمزه آشپزی خانگی.

برای سس گوجه فرنگی از تفاله گوجه فرنگی در قطعات بسیار ریز استفاده کردم. موتی، با رنگ قرمز روشن، بافتی غنی از قطعات ریز خرد شده و طعمی فوق العاده تازه.

این یکی از بسیاری از محصولات موجود در جعبه دگوستا دسامبر 2022 است.

جعبه دگوستا جعبه ای پر از محصولات غذایی شگفت انگیز است که بسیاری از آنها کاملاً جدید در بازار هستند. با وارد کردن کد تبلیغاتی من می توانید هر ماه یک جعبه متفاوت را با قیمت تخفیف 9.99 یورو خریداری کنید: 17Q51

مواد لازم برای 4 نفر:

  • 6 عدد تخم مرغ
  • 500 گرم پنیر اسکامورزا ورقه ای نازک
  • 1 شیشه تفاله گوجه فرنگی در قطعات بسیار ریز موتی
  • 50 گرم پکورینوی رنده شده
  • پیاز 1 عدد
  • 30 میلی لیتر روغن زیتون فوق بکر
  • نمک و فلفل برای چشیدن

آماده سازی

سیر را در روغن سرخ می کنیم. سیر را بردارید و گوجه فرنگی را اضافه کنید. اجازه دهید 20-25 دقیقه بجوشد. در پایان پخت نمک را اضافه کنید.

در همین حین تخم مرغ ها را با کمی نمک و کمی فلفل هم بزنید. یک ماهیتابه کوچک را با برس کمی روغن بریزید و املت های بسیار نازک را بپزید. حدود 12 املت می گیریم. همانطور که آنها را آماده می کنیم، آنها را در یک بشقاب کنار بگذارید.

همه املت ها را با پنیر اسکامورزا پر کنید و مانند کانلونی با پیچیدن دور خود ببندید.

پس از آماده شدن، آنها را با یک لایه نازک سس گوجه فرنگی در یک ظرف پخت قرار دهید، با سس گوجه فرنگی بیشتری بپوشانید. آن را در فر قرار دهید و به مدت 10-15 دقیقه با دمای 180 درجه بپزید.

روی آن پنیر پکورینوی رنده شده، کمی فلفل آسیاب شده بپاشید و دوباره با گریل برای چند دقیقه در فر قرار دهید.

ما بلافاصله خدمت می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *