جولای 24, 2024


پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، کیت‌های تشخیص هویت و تشخیص ژنتیکی را به بازار کشور عرضه کردند

به گزارش ایسنا، سیروس زینلی، مدیرعامل اینشرکت دانش‌بنیان با اشاره به فعالیت این مجموعه در زمینه دارو، کیت‌های تعیین هویت و تشخیص ژنتیکی عنوان کرد: این شرکت توانسته است یک داروی استراتژیک مخصوص بیماران خاص جهت جلوگیری از بافت پیوندی یعنی تولید آنتی بادی پلی کلونال خرگوشی ضد تیموس انسان را تولید کند. این دارو با مجوز سازمان غذا و داوری وزارت بهداشت از سال ۱۴۰۰ وارد بازار شده است.

وی افزود: این شرکت جزو ۵ شرکت تولید کننده کیت های تعیین هویت مولکولی در جهان است و توانسته تنوع بالایی از کیت های تعیین هویت را به بازار سلامت عرضه کند. این شرکت در زمینه ساخت کیت‌های تشخیص ژنتیکی فعالیت جدی دارد و موفق شده است ده‌ها کیت در این زمینه از جمله تشخیص سندروم‌های بارداری، ناباروری در مردان، تشخیص چندین بیماری انسانی، پی‌جی‌دی (PGD) و موارد متعدد دیگر را در طی سال‌های گذشته در اختیار آزمایشگاه های تشخیص ژنتیکی و مراکز علمی قرار دهد.

زینلی خاطر نشان کرد: کیت تعیین هویت اسب این شرکت، یکی از محصولات تراز جهانی ساخت داخل به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اهمیت و کاربرد این محصول دانش‌بنیان گفت: این کیت‌ها در زمینه تشخیص بیماری‌های ژنتیکی و نیز تعیین هویت ژنتیکی افراد کارآمد هستند. مخاطبان این کیت‌ها، آزمایشگاه‌های ژنتیک و تعیین هویت مانند آزمایشگاه‌های پلیس و پزشکی قانونی هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *