ژوئن 24, 2024

تهیه کننده «همه‌گیری» ـ سریالی با موضوع کرونا که به فصل دوم تولید رسید ـ درباره‌ی وضعیت پخش این مجموعه توضیح داد که ساخت فصل دوم سال گذشته به پایان رسیده و به زودی قرار است از شبکه سه سیما روی آنتن برود.

سعید کمانی ـ تهیه کننده سریال «همه‌گیری» ـ در گفت و گویی با ایسنا درباره‌ی جزئیات ساخت و پخش این مجموعه گفت: ساخت مجموعه «همه‌گیری» به کارگردانی محمدصادق بکتاشیان سال گذشته در شهریور ماه به پایان رسید. در حال حاضر مراحل پس تولید آن ادامه دارد و از سوی شبکه سه اعلام شده که به زودی قرار است پخش شود.  

کمانی در پاسخ به اینکه با توجه به اینکه سریال «همه گیری» سال گذشته در شهریور ماه به اتمام رسیده بود، علت تاخیر در پخش سریال چه بود؟ توضیح داد: بعد از اتمام کار ما به یکی ـ دو مناسبت برخوردیم و از سوی تلویزیون اعلام شد که زمان مناسبی برای پخش این سریال نیست، بعد از آن هم به مناسبت نوروز و رمضان برخوردیم که سریال «آتش و باد» در حال حاضر در حال پخش است و حالا اعلام شده، قرار است به زودی از شبکه سه سیما پخش شود.

او با اشاره به موضوع فصل دوم سریال «همه گیری» که در آن به پیک پنجم کرونا به بعد پرداخته شده است، توضیح داد: در دوران کرونا یکی از موضوعاتی که برای سیستم درمانی مهم بود، بحث دارو و تبلیغ داروهایی بود که در بازار آزاد با قیمت های هنگفت فروخته می شد و به ویژه داروهایی که برای درمان کرونا تاثیری نداشتند ولی در بازار آزاد تبلیغ بسیاری به آنها می شد و مردم را به سمت خرید آنها سوق می داد. در این فصل به موضوعاتی پرداختیم که بگوییم سیستم درمانی ما با چه مشکلاتی روبه روست.

این تهیه کننده با بیان اینکه فصل دوم از نظر کیفی نسبت به سری قبل با کیفیت تر است، عنون کرد: این فصل از مجموعه به نویسندگی حجت قاسم زاده اصل که مشاور کارگردان هم بودند، از نظر کیفی بهتر از کارهای قبل است و البته با بضاعتی که داشتیم کار را ساختیم؛ چراکه قیمت دلار از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد، با توجه به اینکه از لوازم و تجهیزات بیمارستانی استفاده می کردیم، این گرانی ها باعث شد روی کیفیت تاثیر بگذارد؛ البته تلاش کردیم شرایط روی کیفیت تاثیر نگذارد.

به گفته‌ی وی در فصل اول این مجموعه با عنوان «موج اول»، تا پیک پنجم کرونا پرداخته شد. فصل دوم نیز با عنوان «همه‌ گیری» از پیک پنجم آغاز می شود.

به گفته‌ی این تهیه کننده هنوز برای ساخت فصل سوم تصمیمی از سوی سازمان صداوسیما گرفته نشده است.

محسن قصابیان، کوروش سلیمانی، نیلوفر کوخانی، مهدی صبایی، نیما شاهرخ شاهی، آوا دارویت، آتش تقی پور، علی غلامی، ساخو آدم-بازیگری از ساحل آج و … از بازیگران سریال «همه‌گیری» هستند.

تاثیر «قیمت دلار» بر ساخت سریالی با موضوع کرونا

فصل دوم سریال «اپیدمی» با نام «همه‌گیری»، دوران اوج کرونا و پیک پنجم به بعد را روایت می‌کند و در ۲۶ قسمت به پایان می‌رسد. همچنین مهدی فخیم‌زاده که در فصل اول به عنوان بازیگر نقش اول حضور داشت، در فصل جدید دیگر حضور ندارد و روند قصه در حول کاراکتر دیگر این قصه که محسن قصابیان بازیگر آن است می‌چرخد.

این سریال که با عنوان «اپیدمی» شناخته شد، هنگام پخش به «موج اول» تغییر نام داد. در فصل دوم ـ «همه‌گیری» ـ عملا قصه سریال و اغلب بازیگران تغییر کرده‌اند.

مجموعه تلویزیونی «همه گیری» به تهیه‌کنندگی سعید کمانی، به روایت بحران کرونا و تلاش شبانه‌روزی کادر درمان و نیروهای جهادی برای مقابله با این بیماری می‌پردازد.

پیشتر اعلام شده بود سریال «اپیدمی» در سه فصل تولید می‌شود اما طبق اظهارات تهیه‌کننده ساخت فصل سوم، منوط به تصمیم تلویزیون است و هنوز به‌طور قطع در این زمینه تصمیم‌گیری نشده است.

تاثیر «قیمت دلار» بر ساخت سریالی با موضوع کرونا

تاثیر «قیمت دلار» بر ساخت سریالی با موضوع کرونا

تاثیر «قیمت دلار» بر ساخت سریالی با موضوع کرونا

تاثیر «قیمت دلار» بر ساخت سریالی با موضوع کرونا

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *