جولای 23, 2024


ایسنا/لرستان رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: واقعیت این است که در یک جنگ اقتصادی و تحریم ناجوانمردانه قرار داریم و حمایت، صیانت و تأمین امنیت برای سرمایه‌گذاری از جمله وظایفی است که ما در این مقطع از زمان عهده‌دار هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهواری در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی استان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سالگرد رحلت جانسوز امام(ره) و همچنین شهدای ۱۵ خرداد، اظهار کرد: جلسه امروز در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانجات استان در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: این جلسه مهم و ارزشمند در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه و قانون اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دستورالعمل اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه برگزار شده که در این مجموعه مقررات که ذکر شده تکالیف هر یک از دستگاه‌ها مشخص بوده و قوه قضاییه نیز در راستا حمایت جدی و اثربخش از سرمایه‌گذاری‌های مشروع و رونق تولید و مهار تورم آماده هرگونه همکاری و مساعدت است.

شهواری تصریح کرد: در سند تحول و تعالی قوه قضاییه و برنامه عملیاتی ابلاغی به دادگستری‌ها نیز حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری و پشتیبانی از واحدهای تولیدی که در زمره مصادیق حقوق عامه به شمار می‌رود پیش بینی شده و در همین زمینه تمام ارکان و رؤسای دادگستری، دادستان‌ها، قضات شعب به منظور تحقق شعار سال مصوب مقام معظم رهبری از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

رئیس‌کل دادگستری لرستان افزود: ضرورت دارد جمع حاضر مقامات تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز، رؤسای بانک‌ها، اداره‌کل تأمین اجتماعی، سازمان امور مالیاتی، مراجع صادر کننده مجوزها، اداره‌کل صمت همه و همه در مقام عمل به دنبال اجرای فرامین مقام معظم رهبری و اعمال مساعدت حداکثری و رفع موانع تولید باشیم.

وی بیان کرد: تصمیمات متخذه در این جلسه باید در چارچوب قوانین و مقررات ناظر به همین موضوع باشد اگر بخواهیم تولید استان رونق یافته و زمینه اشتغال جوانان بیکار و جویای شغل فراهم شود یا شاهد افزایش ازدواج باشیم و یا تورم افسارگسیخته مهار شود همه این موارد نیاز به عزم جدی و همه جانبه دارد.

شهواری تأکید کرد: در لرستان جمع حاضر می‌تواند در این راه گام خوب و مؤثری بردارد و دغدغه‌های مقام معظم رهبری را در رونق تولید، اقتصاد مقاومتی و دیگر موضوعات مرتبط با اقتصاد معیشتی مردم نباید نادیده بگیریم.

رئیس کل دادگستری لرستان اضافه کرد: واقعیت این است که در یک جنگ اقتصادی و تحریم ناجوانمردانه قرار داریم و حمایت، صیانت و تأمین امنیت برای سرمایه‌گذاری از جمله وظایفی است که ما در این مقطع از زمان عهده‌دار هستیم.

وی افزود: امید داریم امروز با همفکری، بحث و تبادل نظر مفید و سازنده بتوانیم تا جایی که امکان پذیر است مشکلات پرونده‌های مطروحه واحدهای تولیدی را برطرف کنیم.

شهواری تصریح کرد: امیدواریم که این جلسه و جلسات دیگر برای رشد تولید و مهار تورم و کمک به بخش خصوصی مؤثر باشد و حتماً این جلسات در موعد مقرر با برنامه‌ریزی مناسب انجام شود که نتیجه آن قطعاً کمک به اقتصاد و معیشت مردم و حل مشکلات بخش خصوصی، کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی باشد.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *