جولای 25, 2024


ایسنا/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان‌ غربی گفت: تا کنون بیش از ۳۰ هزار زائر اربعین حسینی از مرز تمرچین عبور کرده‌اند.

محمدصادق معتمدیان، با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای عبور زائران از مرز تمرچین، افزود: در مسیر تردد زائران عتبات عالیات از مرز تمرچین، اقدامات لازم برای اسکان ۴۰ هزار نفر و پخت و توزیع ۱۰۰ هزار پرس غذا انجام شده است.

وی همچنین از استقرار پایگاه‌های امداد و نجات و بهداشت و درمان در مسیر تردد زائران از مرز تمرچین خبر داده و خاطرنشان کرد: مواکب نیز در مسیر تردد زائرین عتبات عالیات برای ارائه خدمات حداکثری مستقر شده‌اند.

استاندار آذربایجان‌غربی به آمادگی این استان برای عبور ۵۰۰ هزار زائر نیز اشاره کرده و افزود: براساس هماهنگی‌های انجام شده با اقلیم کردستان عراق، مرز تمرچین آماده ارائه خدمات ۲۴ ساعته به زائران اربعین حسینی است.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه مرز تمرچین برای دومین سال میزبان زائران اربعین حسینی بوده و مسافت و زمان تردد زائران استان‌های شمال‌غرب کشور را کاهش داده، اضافه کرد: آذربایجان‌غربی و مرز تمرچین آماده میزبانی زائران استان‌های آذربایجان‌شرقی، زنجان، اردبیل و گیلان بوده و حتی زوار تهرانی می‌توانند از طریق قطار به شهرستان نقده و سپس مرز تمرچین مراجعه کنند.

وی در ادامه از آمادگی کامل آذربایجان‌غربی برای حمل و نقل زائران اربعین خبر داده و افزود: در مرز حاج عمران بیش از ۶۰۰ خودرو و در طول مسیر در اقلیم کردستان عراق نیز ۲ هزار و ۷۰۰ خودروی مختلف آماده ارائه خدمات به زائران عتبات عالیات هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری آذربایجان‌غربی، معتمدیان با اشاره به آماده‌سازی ۳۸ گیت بازرسی در مرز تمرچین و ۵۵ گیت در مرز حاج عمران، اظهار کرد: طی هماهنگی‌های انجام شده با اقلیم کردستان عراق و کاهش ۶ هزار دیناری مخارج، هزینه حمل و نقل و تردد زائران از مسیر تمرچین به ۳۰ هزار دینار تقلیل یافته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *