جولای 20, 2024

بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان + طریقه مصرف

پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان

زگیل تناسلی ممکن است جدید، عود کننده یا برای سال‌ها وجود داشته باشد. درمان زگیل تناسلی اختیاری است. اگرچه درمان‌های خوب زیادی برای زگیل تناسلی وجود دارد، اما بیشتر عفونت‌های زگیل تناسلی دیر یا زود خودبه‌خود برطرف می‌شوند. با این حال، بسیاری از مردم مایلند آنها را تحت درمان قرار دهند، زیرا زگیل ها می توانند ناخوشایند و/یا ناراحت کننده باشند.

هدف از درمان باید حذف زگیل تناسلی قابل مشاهده و تسکین علائم آزاردهنده باشد. چندین روش درمانی در دسترس وجود دارد و هیچ درمانی برای همه افراد یا همه زگیل ها ایده آل نیست. در این مطلب از آلامتو به معرفی بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان و طریقه مصرف آن می‌پردازیم.

همچنین بخوانید: بهترین پماد برای اگزمای پوستی کودکان و بزرگسال

روش درمان زگیل تناسلی مردان

عواملی که ممکن است بر انتخاب درمان تأثیر بگذارند عبارتند از اندازه، محل و تعداد زگیل ها، تغییرات در زگیل ها، ترجیح بیمار، هزینه درمان، راحتی، عوارض جانبی احتمالی و تخصص ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی.

همه گزینه های درمانی شامل برخی از اشکالات مانند درد، زخم احتمالی و هزینه است. علاوه بر این، برخی از زگیل‌هایی که در ابتدا پاک شده‌اند، ممکن است در برخی افراد عود کنند که به معنای بازگشت برای درمان بیشتر است. اگر در عرض 6-4 هفته پاسخ قابل توجهی به درمان HPV وجود نداشت، باید تشخیص جایگزین، تغییر روش درمان یا ارجاع بعدی در نظر گرفته شود.

بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان

پماد آلدرا براب درمان زگیل تناسلی مردان

می‌توان بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان را پماد آلدرا معرفی کرد. پماد آلدرا Imiquimod (Aldara)  یک درمان برای بیمار برای زگیل تناسلی خارجی و اطراف مقعد است. در صورت رعایت دستورالعمل ها، استفاده از آن آسان و ایمن است. اگر سایر درمان‌ها نامناسب باشند، Aldara با نسخه از پزشک در دسترس است. استفاده از این کرم در بارداری توصیه نمی شود.

طریقه مصرف پماد آلدرا برای درمان زگیل تناسلی

طریقه مصرف پماد آلدرا برای درمان زگیل تناسلی به این ترتیب که سه مرتبه در هفته از آن باید روی ناحیه مورد نظر استعمال شود. روی نواحی تحت درمان را هرگز با پانسمان نپوشانید. در طول دوره درمان از پوشیدن لباس زیر پلاستیکی پرهیز کنید. بهتر است این دارو پیش از خواب مصرف شود تا حداقل 6 تا 10 ساعت روی محل بماند. صبح روز بعد می‌توانید آن را با آب و صابون ضعیف بشویید. حداکثر زمان استفاده از این پماد 16 هفته تعیین شده است.

اگر زگیل تناسلی در زیر پوست آلت تناسلی ختنه نشده وجود دارد، باید پوست عقب کشیده شود و پیش از استفاده از پماد آن ناحیه با آب و صابون شستشو شود.

همچنین بخوانید: بهترین پماد خارش واژن

بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان

پماد پدوفیلین برای درمان زگیل تناسلی مردان

پماد پدوفیلین (Podocon) یک محصول گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را از بین می‌برد و از رایج ترین پمادها برای این منظور است. این دارو از عصاره گیاه “مهرگیاه” تهیه شده است. این پماد به منظور برطرف کردن زگیل‌های سطح خارجی آلت تناسلی مردان یا زگیل‌های ظاهر شده در ناحیه بین مقعد و ناحیه تناسلی تجویز می‌شود. معمولا اولین مرتبه توسط پزشک اعمال می‌شود، اما بیمار می‌تواند آن را در منزل نیز استعمال کند.

طریقه مصرف پماد پدوفیلین برای زگیل تناسلی مردان

طریقه مصرف پماد پدوفیلین برای زگیل تناسلی مردان به این صورت است که باید لایه نازکی از پماد بر روی زائده ها استعمال شود. طول مدت ماندن پماد روی پوست باید بین یک تا شش باشد و در پایان ناحیه تحت درمان با آب و صابون شستشو شود. داروی طی 24 تا 48 ساعت اثر کرده و باعث مرگ بافت خواهد شد. بافت از بین رفته پس از حدود 72 ساعت شروع به ریزش می‌کند.

بهتر است روزی یک تا دو مرتبه این درمان اعمال شود و آن را تا شش هفته تکرار کنید. برای جلوگیری از عوارض جانبی دارو روی سایر نقاط پوست، بهتر است از وازلین در این نواحی استفاده کنید.

همچنین بخوانید: پماد کلوبتازول برای چی خوبه؟ کلوبتازول ۰/۰۵ درصد برای صورت و واژن

درمان زگیلی تناسلی در مردان

سایر گزینه هایی برای از بین بردن زگیل تناسلی

به یاد داشته باشید که همه این گزینه های درمانی ممکن است در دسترس نباشند، و یک برنامه درمانی باید با  پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی در میان گذاشته شود. هر انتخابی که باشد، به یاد داشته باشید که درمان های هفتگی معمولا مورد نیاز است و ممکن است مدتی طول بکشد تا زگیل ها از بین بروند. هیچ درمانی در حال حاضر نمی تواند تضمین کند که زگیل برای همیشه از بین رفته است. همچنین به خاطر داشته باشید که زگیل ها معمولاً به مرور زمان بدون درمان از بین می روند.

1. محلول پودوفیلوتوکسین (Condyline) درمانی برای زگیل‌های تناسلی خارجی است که فقط برای پوست خارجی آلت تناسلی توصیه می‌شود، زیرا اگر روی چین‌های پوستی مانند زیر پوست ختنه‌گاه روی آلت تناسلی یا پوست فرج (ناحیه اطراف دهانه واژن) استفاده شود می‌تواند باعث تحریک شود. ). در بارداری منع مصرف دارد.

2. تری کلرواستیک اسید (TCA) ماده‌ای شیمیایی است که توسط یک پزشک آموزش دیده روی سطح زگیل اعمال می شود.

3. کرایوتراپی (انجماد کردن زگیل با نیتروژن مایع) می تواند توسط یک پزشک آموزش دیده انجام شود.

4. لیزر درمانی (استفاده از نور شدید برای از بین بردن زگیل) یا جراحی (بریدن زگیل) مزیت خلاص شدن از شر زگیل به یکباره است. درمان با لیزر می‌تواند گران باشد و ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی باید در این روش‌ها به خوبی آموزش دیده باشد. فقط در چند مرکز موجود است. عود ممکن است رخ دهد.

همچنین بخوانید: پماد تریامسینولون برای واژن

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به معرفی بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان و طریقه مصرف آن پرداختیم. فراموش نکنید که هر یک از این داروها می‌تواند دارای عوارض جانبی احتمالی باشد، پس از مصرف خودسرانه آن پرهیز کنید و در صورت مشاهده عوارض با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *