می 20, 2024

بهترین قرص برای عفونت رحم زنان

قرص برای عفونت رحم

عفونت رحم یا بیماری آندومتریت یکی از اختلالات رایج و نام آشنا برای زنان است که تمامی بانوان قطعا در یک دوره از زندگی با آن مواجه شده و احساس ناخوشایند آن را تجربه نموده اند. طی تحقیقاتی که به تازگی صورت گرفته و منتشر شده است از هر 10 زن یک زن مبتلا به عفونت واژنی است که ممکن است دارای علائم عفونت و یا کاملا بدون علائم باشد. بیمارانی که با وجود علائم به پزشکان متخصص مراجعه نموده و تحت درمان قرار می گیرند؛ شرایط بهتری داشته و بروز علائم آنان را برای درمان آگاه ساخته است ولیکن بیماران بدون علائم عموما با تاخیر متوجه وجود عفونت در رحم خود شده و زمانی به درمان این بیماری می پردازند که باکتری ها از واژن به رحم و سپس به لوله های فالوپ یا تخمدان ها راه یافته اند.

بنابراین بهتر است معاینات دوره ای واژن را به تعویق نینداخته و در اولویت بهداشت و درمان خود قرار دهید. در این مطلب از آلامتو به معرفی بهترین قرص برای عفونت رحم زنان و دختران پرداخته و درمان واژینالی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. امیدواریم این مطلب مفید نیز مورد پسند و نظر شما عزیزان قرار گرفته و موثر واقع گردد.

همچنین بخوانید: از کجا بفهمم عفونت رحم دارم؟

بهترین قرص برای عفونت رحم زنان

شاید نتوان بهترین قرص برای عفونت رحم در تمامی زنان را معرفی نمود زیرا بسته به نوع عفونت و عوامل موثر بر بروز آن در انتخاب نوع درمان بسیار موثر می باشد. اولین دارو در عفونت های خفیف آنتی بیوتیک ها هستند که در خانه و با دوز مناسب مصرف می شوند. آنتی بوتیک ها معمولا در عفونت های باکتریایی تجویز شده و در درمان عفونت های ویروسی کاربرد نخواهند داشت. از جمله آنتی بیوتیک هایی که برای بهبود و درمان عفونت رحم مورد استفاده قرار گرفته و تجویز می شوند عبارتند از: کلیندامایسین (Clindamycin)، جنتامایسین (Gentamicin)، سولفامتوکسازول (Bactrim، Bactrim DS)، آمپی سیلین (Ampicillin)، داکسی سایکلین (Doxycycline)، مترونیدازول (Metronidazole)، سفوکسیتین (Cefoxitin) و سفتریاکسون (Ceftriaxone).

بهترین قرص برای عفونت رحم دختران

قرص برای عفونت رحم دختران باکره نیز مانند رحم زنان بستگی به نظر پزشک داشته و تنها در معاینات با تفاوت هایی از یکدیگر تمیز داده می شوند. برای دختران نیز در عفونت های ویروسی یا باکتریایی و قارچی درمان متفاوت بوده و برای تشخیص نوع عفونت از طریق آزمایش ترشحات واژن و ادرار اقدام می نمایند. عموما قرص هایی که برای عفونت های ویروسی تجویز می گردد عبارتند از: میکونازول (مونیستات)، کلوتریمازول (Gyne-Lotrimin)، تیوکونازول (واژیستات)، بوتوکونازول (ژینازول) و ترکونازول (ترازول).

همچنین بخوانید: معرفی بهترین پماد خارش واژن داخلی و بیرونی

بهترین قرص برای عفونت رحم دختران

بهترین قرص برای عفونت رحم در بارداری

عفونت رحم در بارداری می تواند بسیار خطرآفرین بوده و مادر و جنین را با اتفاقات ناگواری از جمله وزن پایین نوزاد در بدو تولد، سقط‌ جنین، ناهنجاری‌ های مادرزادی و زایمان زودرس مواجه سازد. سیستم ایمنی بدن زنان در دوران بارداری به شدت کاهش یافته و نوسانات هورمونی موجب می گردد به عفونت های متفاوت مبتلا شده و سریعا تحت درمان قرار بگیرند. یکی از قرص هایی که مورد تایید بسیاری از پزشکان قرار گرفته و آن را در دوران بارداری تجویز می نمایند؛ قرص سفکسیم 400 است که برای از بین بردن عفونت رحم در دوران بارداری مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین قرص برای عفونت رحم در دوران شیردهی

بهترین قرص برای عفونت رحم در دوران شیردهی کلوتریمازول است که معمولا برای بهبود و درمان عفونت های قارچی تجویز شده و سازمان بهداشت جهانی مصرف دوره ای آن را برای درمان عفونت رحم در دوران شیردهی بلامانع اعلام نموده است.

همچنین بخوانید: خارش واژن در پریودی و روش های درمان آن

بهترین قرص برای عفونت رحم در دوران شیردهی

بهترین قرص واژینال برای عفونت رحم

درمان واژینالی برای عفونت رحم نیز یکی از راههای کنترل و درمان عفونت در رحم زنان می باشد. زنانی که تمایل به استفاده از کرم های مخصوص واژن ندارند می توانند از قرص واژینال نیستاتین استفاده نموده و به بهبود و درمان عفوت واژن بپردازند. در درمان وازینالی قرص نیستاتین را محل مخصوص خود در اپلیکاتور قرار داده و اپلیکاتور را به واژن وارد نمایید. با استفاده از ماهیت اپلیکاتور که مانند سرنگ عمل می کند؛ قرص را در انتهای واژن قرار دهید. توجه داشته باشید که شب قبل از خواب به درمان واژنالی پرداخته و اجازه دهید قرص تا صبح در واژن مانده و با عفونت ها به مبارزه بپردازد.

سخن پایانی

عفونت رحم در زنان یکی از بیماری های شایعی است که اغلب زنان را درگیر نموده و با درمان های متفاوتی از جمله مصرف داروهای خوراکی، واژینال و تزریق وریدی مواجه ساخته است. این بیماری در مواردی که اقدام برای درمان سریعا صورت گیرد خطر ساز نبوده اما در برخی مواقع درمان به صورت بستری نیز انجام خواهد شد.

شایان ذکر است تمامی داروهایی که در بالا ذکر شد تنها جهت آشنایی شما عزیزان با آن ها بوده و تجویز هیچ قرص یا دارویی بدون معاینات اولیه و در صورت لزوم آزمایشات آزمایشگاهی امکان پذیر نخواهد بود. لذا توصیه می گردد برای حفظ سلامت بدن خود ابتدا معاینات دوره ای به صورت منظم را در دستور کار خود قرار داده و سپس هیچ دارویی را بدون تجویز پزشک مصرف ننمایید. سلامت و سربلند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *