می 20, 2024

ایسنا/آذربایجان شرقی رییس قوه قضائیه گفت: باور دارم که بسیاری از مشکلات مردم با همفکری تمامی مسئولان استان حل می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای چهارشنبه شب، ۱۲ مهرماه در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی که در تبریز برگزار شد، با اشاره به توانمندی مسئولان این استان، اظهار کرد: بسیاری از مسائل استان طی سال‌های اخیر به خصوص سال‌های بعد از انقلاب و دو سال دولت سیزدهم، سال به سال بهتر شده و به اقتصاد کشور کمک کرده و کارهای بزرگ کرده است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که برخی از مسئولان‌ این استان از لحاظ فنی در سطح بالای کشور نقش دارند، اظهار کرد: امروز در نشست‌های مختلف حضور یافتم که تمامی این نشست‌ها به انسان یک دید و شناخت دیگری می‌دهد. وقتی صحبت‌های مدیران و مردم را از نزدیک می‌شنویم، متفاوت از حالتی است که در یک اتاق نشسته و در سیستم گزارش دریافت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این سفرها برایم برکاتی داشته و برای خودم بسیار مفید بوده و دیدگاه و آگاهی من را بالاتر می‌برد.

محسنی اژه‌ای گفت: اگر نمایندگان، مسئولان‌ و مدیران استان با تحقیق و همدلی بر روی تمامی ظرفیت‌های استان متمرکز شوند، نقاط ضعف را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها از ظرفیت‌ها استفاده کنند.

وی اظهار کرد: خوشحال شدم امروز در جلسات مختلف از فعالیت‌های مطلوب دادگستری و رئیس کل دادگستری استان شنیدم و گفته شد که ریاست دادگستری کل استان مشکلات مردم را شنیده و آن‌ها را در حد توان حل می‌کنند.

وی با بیان این‌که قانون داریم ولی اجرا نمی‌شود، گفت: از مسئولان خواهشمندیم که اگر قوانینی داریم ولی اجرا نمی‌شود به ما اطلاع بدهند. یکی از وظایف بازرسی کشور نظارت بر این موارد است.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: در برخورد با مردم و تکریم ارباب رجوع، گاه برخورد ما از حکم ما تاثیر بیشتری دارد. گاه حکمی صادر می‌کنیم و به نفع طرف است ولی پس از دریافت حکم، فرد با نارضایتی و با حرف تند می‌رود و گاه نیز یک فرد که حکم به نفعش نمی‌دهند اما با خوشرویی با او صحبت می‌کنند، دعای خیر می‌کند و می‌گوید که حکم به نفع من ندادند اما به حرف‌هایم گوش دادند.

وی افزود: اگر خدای نکرده فسادی در دستگاه حکومتی باشد و فساد در آن لانه کند قطعا مضر است و باید بیشتر توجه کنیم و برای جلوگیری از آن وقت بگذاریم. اگر نتوانستیم پیشگیری کنیم باید برخود قاطع داشته باشیم‌ و این برخورد با کسانی که در نظام مسئولیتی، دچار فساد شدند، شدیدتر باید باشد زیرا علاوه بر بدبین شدن مردم به نظام و دستگاه و آن فرد، این فساد به افراد دیگر نیز سرایت می‌کند.

وی در خصوص وضعیت موقوفات املاک صوفیان، گفت: بحث اوقاف را در نقاط مختلف کشور داریم. در حال بررسی وضعیت موقوفات صوفیان هستیم و رییس دادگستری استان نیز درخواست رسیدگی مجدد داده که به احتمال قوی پذیرفته خواهد شد. این مسئله ممکن است فقط با این حکم حقوقی تمام نشود و چه بسا باز هم نیاز به کارهای هماهنگی باشد.

محسنی اژه‌ای افزود: انتقال زندان تبریز را به شدت پیگیر هستیم و نمایندگان هم کمک کردند و این موضوع در لایحه امسال و مولدسازی هم آمده است و ما نیز نهایت تلاشمان را می‌کنیم‌. مجموعه استان نیز باید در بحث جانمایی و ساخت زندان جدید حتما کمک کنند. از پیشنهاد دیگر موارد انتقال زندان در سایر شهرهای استان نیز استقبال می‌کنیم.

بسیاری از مشکلات مردم با همفکری تمامی مسئولان استانی حل می‌شود

بسیاری از مشکلات مردم با همفکری تمامی مسئولان استانی حل می‌شود

بسیاری از مشکلات مردم با همفکری تمامی مسئولان استانی حل می‌شود

بسیاری از مشکلات مردم با همفکری تمامی مسئولان استانی حل می‌شود

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *