جولای 22, 2024

به گزارش جهان صنعت نیوز، سیدرضا یحیوی اظهار کرد: باتوجه به دغدغه‌ دولت سیزدهم نسبت به ارتقای وضعیت رفاهی اقشار جامعه، خدمت فناورانه‌ای تحت عنوان کالابرگ الکترونیک راه‌اندازی و اجرا شد. ‌در این طرح دهک‌های یک تا هفت درآمدی در صورت خرید ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ یارانه خود (از میان اقلام تعریف شده در کالای سبد غذایی)، مشمول دریافت یارانه مضاعف و تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی می‌شوند.

یحیوی: دولت برای برخورداری کودکان از تغذیه سالم، اقدام به شناسایی و تشخیص کودکان ۵ تا ۵۹ ماهِ دچار مشکلات تغذیه‌ای از طریق وزارت بهداشت کرده است. او گفت: دولت خارج از بحث کالابرگ، به ازای هر کودکی که وزارت بهداشت آن را تشخیص داده، حمایت‌هایی خارج از کالابرگ الکترونیک به این کودکان ارائه می‌کند. به طوریکه به کودکان شناسایی شده دچار مشکلات تغذیه‌ای که بین دهک یک تا پنج قرار دارند مبلغ یک میلیون تومان و کودکان شناسایی شده در دهک ۶ و ۷، ۶۰۰ هزار تومان واریز می‌کند.

اجلاس جهانی کیش

وی گفت: ۱۱ قلم کالای سبد غذایی کالابرگ شامل لبنیات، شیر، ماست، پنیر، تخم مرغ، پروتئین‌ها شامل گوشت مرغ و گوشت قرمز، حبوبات، روغن، شکر، قند و برنج بوده است. او افزود: طرح کالابرگ فقط شامل این ۱۱ قلم است. افزایش تعداد اقلام سبد غذایی در راستای ارتقای امنیت غذایی کودکان بوده. فقط خانوار مشمول طرح اخیر می‌توانند علاوه بر ۱۱ قلم کالابرگی، خرما، سیب، هویج، کدو سبز، پیاز، گوجه فرنگی، عدس و مغزدانه نیز خرید کنند.

یحیوی گفت که در حال حاضر تعداد فروشگاه‌های متصل به این طرح به ۱۹۷ هزار فروشگاه خرد و زنجیره‌ای افزایش یافته است.

استقبال خوب مردم ازکالابرگ

مشاور معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: مردم استقبال خوبی از این طرح داشته‌اند. در همین راستا، دولت در حال افزایش خدمات جدید دیگری است. از جمله آنها می‌توان به طرح امنیت غذایی کودکان و همچنین طرح حمایت از مادران باردار و شیرده دارای کودک زیر ۲ سال اشاره کرد.

وی تاکید کرد: دولت برای حمایت از کودکان ۵ تا ۵۹ ماه دارای مشکل تغذیه‌ای این بسته غذایی را درنظر گرفته. این مبلغ به حساب سرپرستان خانوار برای خرید این بسته غذایی واریز می‌شود.

مشاور معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به طرح حمایت از مادران باردار و شیرده دارای کودکان زیر ۲ سال نیز افزود: در این طرح نیز از حدود ۲۷ هزار و ۵۰۰ مادر شیرده که در گروه اول دهک‌بندی‌ها قرار دارند، حمایت می‌شود.

به گفته یحیوی، این طرح‌های حمایتی جدای از طرح کالابرگ الکترونیک است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص تسهیل خرید مردم و اتصال فروشگاه‌های اینترنتی به این طرح بیان کرد که فقط یکی از فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی به این طرح متصل شده بود. که تا چند روز آینده شاهد اضافه شدن یکی دیگر از فروشگاه‌های اینترنتی به طرح کالابرگ الکترونیک خواهیم بود.

ایسنا

اقتصاد کلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *