مارس 28, 2023


ایسنا/لرستان یک دکترای مدیریت استراتژیک گفت: بسترها برای مشارکت نخبگان در تبیین و تدوین چشم‌اندازهای گردشگری لرستان تقویت شود.

دکتر سید پدرام موسوی در نخستین همایش توانمندسازی گردشگری لرستان که امروز ۲۱ اسفندماه در دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار کرد: این مهم است که بسترهای لازم برای مشارکت نخبگان استان در تبیین و تدوین چشم‌اندازهای گردشگری استان تقویت شود.

وی تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا باعث ایجاد بحران در زمینه گردشگری شد و رونق گردشگری را در جهان کاهش داد.

پسادکترا اقتصاد بین‌الملل خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم دوباره رونق گردشگری را به دوران قبل از شیوع کرونا بازگردانیم بایستی مدیریت پسابحران را تقویت کنیم.

موسوی اضافه کرد: امروز شاهد استفاده جوامع از شبکه‌های اجتماعی مجازی هستیم و فردگرایی هم رشد یافته است که در حوزه‌های گردشگری هم خودش را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: ما باید بتوانیم مطالعات علمی گردشگری را مبتنی بر هویت ایرانی، اسلامی، گسترش دهیم.

پسادکترا اقتصاد بین‌الملل ادامه داد: لرستان باید بتواند میراث فرهنگی و میراث معنوی خود را به جهان معرفی کند و بتواند تبادل فرهنگی ملی و فراملی در زمینه گردشگری داشته باشد.

موسوی اظهار کرد: حوزه گردشگری لرستان باید با برنامه‌ریزی بتواند نسبت به جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای رونق این صنعت اقدام کند.

وی تصریح کرد: امروزه گردشگری یک صنعت در جهان است و استان لرستان نیز از نظر گردشگری باید در مدار توسعه پایدار قرار گیرد.

پسادکترا اقتصاد بین‌الملل خاطرنشان کرد: در زمینه برنامه‌ریزی برای رونق گردشگری استان لرستان بایستی از مشارکت نخبگان اهل فن، استفاده شود.

موسوی با اشاره به اینکه برای رونق گردشگری بایستی زیرساخت‌های مختلف فیزیکی نیز تقویت شود، افزود: مرکز مطالعات آینده‌پژوهی در استان لرستان در حوزه‌های مختلف به‌ویژه کشاورزی، گردشگری، میراث فرهنگی و میراث معنوی استان تشکیل شود.

وی اضافه کرد: بایستی فرهنگ جذب سرمایه‌گذار گردشگری هم تقویت شود و این از جمله کارهایی است که باید اتاق‌های فکر و نخبگان استان در آن مشارکت داشته باشند.

پسادکترا اقتصاد بین‌الملل از دست‌اندرکاران برگزاری این همایش ملی سپاسگزاری کرد؛ زیرا در راستای تقویت تلاش‌های علمی برای ارتقای راهکارهای رونق گردشگری لرستان است.

گفتنی است این همایش ملی با همکاری سازمان بسیج اساتید استان لرستان، دانشگاه لرستان، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان لرستان، استانداری لرستان، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان و سایر سازمان‌ها و نهادهای استان لرستان برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *