جولای 20, 2024

برای سفت شدن مسقطی چه باید کرد؟

یکی از رایج ترین سوالات در زمان پخت مسقطی این است که برای سفت شدن مسقطی چه باید کرد؟ مسقطی یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین شیرینی های ایرانی است که بر پایه نشاسته می باشد. یکی از مهمترین شاخصه های این خوراکی خوشمزه سفت بودن آن است. ولی بسیاری از کاربران در حین طبخ این غذا متوجه می شوند که این شیرینی سفتی معمول خود را ندارد و به اصطلاح شل شده است.

به همین دلیل با این سوال مواجه می شوند که برای سفت شدن مسقطی چه باید کرد؟ در این راستا در ادامه به بررسی دلایل شل شدن مسقطی می پردازیم.

مدت زمان جوشیدن مسقطی

اگر می خواهید بدانید برای سفت شدن مسقطی چه باید کرد باید به مدت زمان جوشیدن، نوع حرارت اجاق گاز و میزان هم زدن مسقطی توجه کنید. این فاکتورها به سفت شدن مسقطی شما کمک می کند.

در واقع زمانی که می خواهید مسقطی سفت شود باید مخلوط روی گاز را دائما هم بزنید تا قوام لازم به دست آید. در صورتی که این مخلوط دائما هم زده نشود قوام دلخواه به دست نمی آید.

عامل دیگری که به سفت شدن مسقطی کمک می کند میزان حرارت شعله است که باید ملایم باشد. در واقع برای اینکه مسقطی خوب پخته و سفت شود و قوام دلخواه را به دست آورد باید روی حرارت ملایم جوش بخورد. لازم به ذکر است بدانید در صورتی که روی این حرارت مسقطی را دائما هم نزنید مسقطی ته می گیرد و قوام لازم را به دست نمی آورد.

پس از اینکه احساس کرید مسقطی قوام لازم را پیدا کرده می توانید ﺁن را از روی حرارت بردارید.

چرا مسقطی شل می شود؟

چرا مسقطی شل می شود؟

به طور کلی فاکتورهایی نظیر حجم نشاسته، زمان جوشیدن، میزان شعله گاز و صبر و حوصله سرآشپز بر روی سفت یا شل شدن مسقطی تاثیر می گذارند. یکی از بهترین راهکارهایی که به شما نشان می دهد مسقطی قوام لازم را پیدا کرده ضربه زدن با قاشق بر روی ترکیب است. با این راهکار تشخیص می دهید مسقطی غلظت لازم را دارد یا خیر. در صورتی که رد قاشق بر روی ترکیب باقی ماند یعنی مسقطی آمده شده و می توان شعله را خاموش کرد.

اگر مشاهده کردید مسقطی بعد از سرد شدن کماکان شل است می توانید آن را مجددا بجوشانید تا غلیظ شود. مدت زمان جوشیدن یک مسقطی کشدار و سفت 3 الی 5/3 ساعت طول می کشد. به طور کلی هرچه مدت زمان جوشیدن مسقطی بیشتر باشد مسقطی سفت تر و خوشمزه می شود.

نوشته برای سفت شدن مسقطی چه باید کرد؟ (2 نکته ساده) اولین بار در رضیم. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *