جولای 14, 2024

وزیر جهاد کشاورزی جهش تولید را متفاوت از رشد تولید خواند و گفت: ارکان این وزارتخانه برای اقدام متمایز و و افزایش معنادار تولید با مشارکت مردم در سال جدید آمادگی دارند.

به گزارش دهقان نیوز به نقل از ایرنا، محمدعلی نیکبخت در دیدار نوروزی با کارکنان این وزارتخانه، اظهار داشت: در سال جدید با پیروی از شعار رهبری، شاهد گام‌ بزرگ در جهش تولید به همت دست‌اندرکاران و مشارکت مردم خواهیم بود.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: در سال جدید به گونه‌ای امور برنامه‌ریزی و اقدامات ساماندهی می‌شود که ظرفیت بخش کشاورزی با استفاده بهینه، منجر به جهش تولید شود.

وی مشارکت مردم را بخش مهم رهنمود رهبری دانست و گفت: برای تحقق تامین غذای سالم، فراوان و در دسترس باید مشارکت مردمی را به صحنه تولید آورد.

نیکبخت نقش مردم را در تولید و خودکفایی، محوری ارزیابی کرد و منابع انسانی و ثروت مردم را برای تحقق امنیت غذایی پایدار الزامی دانست.

وی گفت: هر جا به مردم اعتماد و مسیر را هموار کردیم، مردم به صحنه آمدند و کار به سرانجام رسید.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین افزود: محدودیت در منابع آب و خاک، اقلیم و منابع مالی، راهی به جز کشاورزی دانش‌بنیان و ارتقای بهره‌وری را پیش پای ما نگذاشته است. از این رو با استفاده بهینه از عوامل تولید بر محدودیت‌ها فایق خواهیم آمد و با همدلی، مشارکت و بسیج همگانی امنیت غذایی کشور را تامین می‌کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *