می 31, 2023

اگر عادات مناسبی برای شروع روز انتخاب کنید، می‌توانید در کیفیت زندگی خود تاثیری چشمگیر بگذارید.

بدترین عادات صبحگاهی

بدترین عادات صبحگاهی شامل چه مواردی است؟ عادات صبحگاهی مضر می‌توانند تمام روز انرژی شما را پایین نگه دارند. اگر به‌دنبال افزایش بهره‌وری هستید و اینکه از اول صبح احساس خوبی داشته باشید و بازدهی ذهنی خود را در طول روز بالا ببرید، می‌توانید عادات صبحگاهی خود را مدیریت کنید. با ما در مجله اینترنتی دلتا همراه بمانید.

بدترین عادات صبحگاهی

همه ما کارهای مشابهی را برای روزهای متوالی تکرار می‌کنیم. اما شاید بد نباشد بدانید که این عادت‌ها می‌توانند در کیفیت زندگی شما اثرگذار باشند. برای این منظور بهتر است از این عادت‌های صبحگاهی مضر بر کنار بمانید:

 ۱. به تعویق انداختن آلارم گوشی بیش از ۱ بار

یک بار به راحتی می تواند به پنج بار تبدیل شود و چنین کاری مغز را عادت می دهد که بیداری را به تعویق بیندازد.  اگرچه گاهی اوقات صدای زنگ آلارم بسیار ناخوشایند به گوش می‌رسد اما بیرون آمدن از رختخواب با اولین بار زنگ خوردن آلارم انرژی شما را در طول روز بالا می‌برد.

۲‌ . چک کردن گوشی

نگاه کردن به گوشی تلفن و چک کردن رسانه‌های اجتماعی و بررسی ایمیل‌ها پس از بیدار شدن، بدترین کاری است که می‌توانید برای روز خود انجام دهید. این کار  نه تنها مغز را پر از اطلاعات می‌کند، بلکه می‌تواند باعث اضطراب شود.

بدترین عادات صبحگاهی

 ۳. روشن کردن تلویزیون

با توجه به نکته فوق، تماشای تلویزیون خطرات مشابه با چک کردن گوشی را دارد. در خاطر بسپارید که اول صبح، نگرش و افکار آسیب پذیرتر هستند. آنچه در ابتدای صبح می‌بینید، می‌شنوید و احساس می‌کنید باقی روز در ضمیر ناخودآگاه شما خواهد ماند. اگر این محتوا شامل خبرهای بد باشد، می‌تواند برای یک روز کامل در شما ایجاد ناامنی و اضطراب کند.

 ۴. مصرف شکر

مصرف شکر در آغاز روز شبیه این است که قند خون خود را بر ترن هوایی سوار کرده باشید. در تمام روز قند خون شما بالا خواهد ماند و باقی غذاها این مقدار را باز هم افزایش می‌دهند که این مساله می‌تواند عواقب جدی برای سلامتی داشته باشد. شکر اغلب در غذاهای اصلی صبحانه مثل غلات، دونات و تمام شیرینی‌ها به چشم می‌خورد.

بدترین عادات صبحگاهی

آنچه ابتدای روز می‌خورید بر احساسات و انتخاب‌های بعدی شما در کل روز اثر گذار خواهد بود. به‌همین دلیل است که بسیاری از متخصصان سلامت، صبحانه را مهم‌ترین وعده غذایی در روز می‌دانند.

۵. ناشتا ماندن

اگر تا یک یا دو ساعت بعد از بیدار شدن هیچ ماده غذایی وارد بدن شما نشود، این اتفاق می‌تواند باعث هیپوگلیسمی (قند خون پایین) شود. افراد در این حالت علائم سرگیجه، بی‌حالی، سرما، تعریق و حالت تهوع را تجربه می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب کتاب خواندن چگونه حال ما را خوب می‌کند؟ را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *