جولای 23, 2024


ایسنا/زنجان رئیس جهادکشاورزی شهرستان طارم گفت: امسال فقط ۳۵ درصد از درختان زیتون در شهرستان طارم گل‌دهی دارند که با توجه به گرمازدگی و … میزان میوه درختان کمتر نیز خواهد شد.

منوچهر یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت گل‌دهی درختان زیتون در شهرستان طارم، اظهار کرد: سال گذشته، سال آور درختان زیتون در شهرستان طارم بود و قطعا سال‌جاری میزان گلدهی و میوه درختان زیتون در شهرستان کم خواهد بود؛ به صورتی که میزان گل‌دهی درختان در سال‌جاری تنها ۳۵ درصد سال گذشته است.

وی افزود: ارقام کاشت شده غالب زیتون در شهرستان طارم، محلی است و ارقام خارجی سطح زیرکشت کمتری را به خود اختصاص داده‌اند و در سال‌جاری ارقام خارجی بهتر از ارقام محلی گل‌دهی داشته‌اند. از ارقام خارجی کاشت شده در شهرستان می‌توان کنسروالیا، مانزانیلا، کرونائیکی، اربیکن و سویلانا را نام برد.

این مسئول تصریح کرد: امسال تنها ۳۵ درصد از درختان زیتون در شهرستان طارم گل‌دهی دارند که با توجه به گرمازدگی و … میزان میوه درختان کمتر نیز خواهد شد، اما این میوه‌ها درشت و گوشتی خواهند بود.

رئیس جهادکشاورزی شهرستان طارم خاطرنشان کرد: با توجه به درشت بودن میوه‌های زیتون در سال‌جاری احتمال حمله آفت مگس زیتون در باغات زیتون بالا است و باغ‌داران از این جهت باید آماده باشند؛ البته ۳۰ ایستگاه ردیابی افت مگس زیتون در شهرستان وجود دارد که کارشناسان هر ۵ روز یک‌بار با انجام ردیابی از وضعیت آفت آگاه می‌شوند که در صورت طغیان آفت مبارزه به موقع انجام شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *