دسامبر 2, 2023

فلافل یکی از محبوب‌ترین غذاهای خاورمیانه است که طرفداران بیشماری نیز در ایران دارد. فلافل در اصل غذای بومی کشورهای شرقی دریای مدیترانه محسوب می‌شود و خاستگاه اصلی آن کشور لبنان است. اما خاستگاه آن به زمان امپراطوری فرعون‌ها در مصر باستان برمی‌گردد پس با توجه به قدمت دیرینه‌ای که این غذای خوشمزه دارد می‌توان متوجه شد که با گذر زمان و در کشورهای مختلف رسپی‌های بسیاری برای تهیه‌ی فلافل به وجود آمده است که در هر کدام از این رسپی‌ها از انواع مختلف ادویه‌ استفاده می‌شود.

در ایران عموما فلافل را با نام فلافل آبادان می‌شناسند. این نوع فلافل به دلیل استفاده از ادویه‌های خاصی که در طول درست کردن آن اضافه می‌شود عطر و طعم بی‌نظیری دارد پس می‌توان متوجه شد که استفاده از ادویه‌های مناسب در تهیه‌ی فلافل نقش به سزایی دارند. ادویه‌ نه تنها راز خوشمزگی فلافل است بلکه اگر در هر غذایی درست و به اندازه افزوده شود، می تواند معجزه کند. امروز در این مطلب از بلاگ اکالا به انواع ادویه‌هایی که برای درست کردن فلافل لازم است می‌پردازیم.

ادویه فلافل

در تهیه‌ی فلافل باید از ادویه‌هایی مناسب و سازگار با مواد اولیه این غذا استفاده کرد و همچنین ناگفته نماند که میزان استفاده از هر ادویه در تهیه‌ی ادویه‌ی فلافل بسیار مهم است.

برای تهیه‌ی ادویه‌ فلافل به مواد زیر نیاز داریم.

۱- پودر انبه

همانطور که می‌دانید نخود ماده اصلی تشکیل دهنده‌ی فلافل است که هضم کردن آن برای معده دشوار است پس از آنجایی که پودر انبه هضم کننده‌ی خوبی برای غذا است می‌توان آن را یکی از اصلی‌ترین ادویه‌های فلافل دانست. همچنین پودر انبه یک آنتی‌اکسیدان‌های قوی نیز است و باعث می‌شود سلول‌های بدن با سرعت بیشتری اقدام به بازسازی کنند.

۲- پودر سیر

این ادویه یک طعم دهنده‌ی فوق‌العاده است و طعم بی‌نظیری به فلافل می‌دهد و همچنین علاوه بر طعم باعث می‌شود فلافل عطر خوبی نیز داشته باشد. پودر سیر همچنین سیستم ایمنی بدن را بسیار تقویت می‌کند و کنترل کننده‌ی فشار خون نیز است.

ادویه فلافل

۳- پودر پیاز

پودر پیاز مانند پودر سیر عطر و بوی خوشی به فلافل می‌دهد و همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و کنترل کننده‌ی قند خون است. پیشنهاد می‌شود حتما از پودر پیاز در تهیه‌ی فلافل خود استفاده کنید.

۴- پودر زیره سیاه

پودر زیره سیاه همانند پودر انبه به هضم کردن غذا کمک زیادی می‌کند و از