ژوئن 18, 2024


ایسنا/مازندران استاندار مازندران، بابیان این که اشتغال معتادان بعد از بهبودیافتن، گامی مهم در ریشه‌کنی اعتیاد است، گفت: کاهش آمار اعتیاد از هدفگذاری های اصلی در استان است. ‎

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، سید محمود حسینی پور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران در بابل بیان کرد: دولت مصمم است با درمان افراد معتاد که یک نوع بیماری محسوب می‌شود با ایجاد زمینه اشتغال؛ اعتیاد را در مازندران به صفر برساند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، گفت: بهترین هدیه برای معتاد بهبود یافته، اشتغال است با تحقق این امر زنجیره بهبود و ریشه کنی اعتیاد کامل خواهد شد.

استاندار مازندران با تاکید بر لزوم به کارگیری مجرب‌ترین پزشکان برای درمان افراد معتاد در مراکز بازپروری از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل، گفت: ایجاد مرکز پژوهش و تحقیق برای ریشه یابی و درمان ریشه‌ای این معضل اجتماعی در مراکز بازپروری یک ضرورت است.

این مسئول کاهش آمار اعتیاد را از هدفگذاری‌های اصلی در استان ذکر کرد و با بیان اینکه اقدامات چند بعدی برای دستیابی به این هدف در دستور کار قرار گرفته است، افزود: تمامی گلوگاه‌های ورود مواد مخدر در مازندران تحت کنترل شدید قرار دارد و در سال جاری ۳۷ درصد، کشفیات مواد مخدر در مازندران نسبت به سال گذشته رشد داشت که این امر یک اقدام پیشگیرانه است.

حسینی پور، اضافه کرد: از تمامی ظرفیت های موجود استفاده خواهیم کرد تا اجازه ندهیم مواد مخدر به دست جوانان برسد.

وی با اعلام اینکه با توزیع کنندگان مواد افیونی صنعتی به شدت برخورد خواهد شد، تصریح کرد: براساس توافق با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور مقرر شد زمینی برای احداث مرکز بازپروری معتادان متجاهر بند ۱۶ مازندران در بابل احداث شود.

حسینی پور اضافه کرد: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی مازندران یک قطعه زمین ۱۶ هکتاری به این امر اختصاص یافت و احداث مرکز بازپروری معتادان متجاهر در بابل آغاز شد که این مرکز یکی از مراکز مهم بازپروری معتادان متجاهر است که در مرحله تجهیز قرار دارد.

استاندار مازندران گفت: فاز نخست این مرکز که ظرفیت نگهداری و درمان یک هزار معتاد متجاهر را دارد به زودی با استفاده از ظرفیت اعتباری ملی، استانی و خیرین راه اندازی خواهد شد.

بر اساس این گزارش استاندار مازندران بعد از جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر مازندران از بخش های مختلف این مرکز بازدید کرد.

برای احداث مرکز بازپروری معتادان متهاجر ماده ۱۶ مازندران در بخش گتاب بابل تاکنون ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *