اکتبر 2, 2023


در هفته جاری در بخش کشاورزی خبرهای مهمی منتشر شد که از جمله آنها می‌توان به تصمیم‌گیری در مورد قیمت گندم ، مرغ و تخم مرغ اشاره کرد.

به گزارش ایسنا هفته جاری در بخش کشاورزی با خبر تعیین قیمت گندم آغاز شد؛ علی بهادری جهرمی- سخنگوی دولت اعلام کرد که بنابر پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و با تصویب هیات دولت قیمت خرید تضمینی گندم کشاورزان هر کیلوگرم ۱۵‌ هزارتومان تعیین شد که بر این اساس دولت علاوه بر مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت گندم، ۱۵۰۰ تومان برای بخشی از هزینه‌های کود و بذر، ۲۰۰۰ تومان نیز جایزه تحویل گندم برای کشاورزان تصویب کرد.

اگرچه دیری نپایید که رئیس اتاق اصناف کشاورزی اعلام کرد که قیمت اعلام شده نهایی نیست و براساس قانون، شورای قیمت‌گذاری مسئول تعیین و اعلام قیمت است.

شورای قیمت‌گذاری نیز روز چهارشنبه جلسه‌ای در این باره برگزار  و در مورد قیمت نهایی گندم تصمیم‌گیری کرد که قرار است در روزهای آینده توسط وزیر جهاد کشاورزی اعلام شود.

برخوردهای هفته

با وجود افزایش قیمت مرغ در هفته‌های اخیر اما مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی می‌گوید قیمت مصوب مرغ همچنان همان کیلویی ۶۳ هزار تومان است و با فروش مرغ بالاتر از این قیمت برخورد می‌شود. 

در مورد تخم مرغ نیز با وجود اعلام اصلاح قیمت‌ از سوی اتحادیه مربوطه، مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد می گوید قیمت تخم‌مرغ تغییری نکرده و قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده ۴۷ هزار و۲۰۰ تومان است و با فروش بیش از این قیمت برخورد خواهد شد.

بررسی‌های هفته

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد که قیمت مصوب مرغ هنوز تغییری نکرده ولی قیمت آن در شورای عالی قیمت‌گذاری در حال بررسی است.

اما قیمت برخی اقلام مختلف میوه و صیفی در بازار در هفته‌های اخیر افزایش یافته است. افزایش قیمتی که برخی آن را ناشی از سیاه بهار می‌دانند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *