ژوئن 24, 2024


آفتاب‌‌نیوز :

دکتر علیرضا مهرعلیان گفت: این ویتامین‌ها نقش مهمی در ارتقای سیستم ایمنی بدن بخصوص کودکان و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی و تنفسی دارند. همچنین این ویتامین‌ها نقش مهمی در رشد، خون‌سازی و خون‌رسانی و سلامت چشم داشته و دید مناسب در شب، و سلامت پوست و عملکرد دستگاه تنفسی دارند. پس این مکمل‌ها بر سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارند.

رییس حوزه بهداشت شهرستان قزوین با اذعان به اینکه مرکز بهداشت خود به عنوان مسؤول حوزه سلامت، پیشقدم حذف قند در نشست‌های اداری شده است، گفت: با توجه به میزان زیاد قند و کالری کیک و آب میوه، که معمولا جز اقلام پذیرایی در نشست‌های اداری است؛ در گام نخست، آب میوه از این نشست‌ها حذف می‌شود و در گام‌های بعدی، بیسکوییت و قند حذف خواهد شد.

این مقام مسؤول در خصوص مکمل یاری با مگادوز ویتامین «A» ویژه کودکان دو تا پنج سال و همچنین درباره برنامه مکمل یاری با ویتامین «D» ویژه دانش اموزان متوسطه اول و دوم دختر و پسر نیز توضیخاتی ارائه داد و تاکید کرد: حساس سازی در این خصوص جهت مراجعه واجدین شرایط به مراکز خدمات جامع سلامت توسط کلیه دستگاه‌ها صورت پذیرد.

سپیده مهدیخانی، مسؤول تغذیه مرکز بهداشت شهرسان قزوین هم، برنامه مکمل ویتامین «D» همراه با بروشور‌هایی در خصوص اهمیت مصرف مکمل ویتامین «D» را به شکل نمادین بین شرکت کنندگان توزیع کرد.

مهدیخانی با اشاره به اینکه با همکاری کارکنان و مدیرعامل شرکت «بالین تک» به منظور انجام موفق برنامه تغذیه سالم در محیط کار، از شهریور ۱۴۰۱ در این شرکت، تَن سنجی و اندازه گیری فشار خون کارکنان با ثبت در سامانه سیب، برگزاری کلاس‌های آموزشی و تخصصی تغذیه توسط کارشناس تغذیه، اجرایی شده است، گفت: لوح تقدیر رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین به کارکنان و مدیرعامل شرکت مذکور اهدا شد.

این نشست، به ریاست عباس افلاطونی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری قزوین و با حضور نماینده دستگاه‌های اجرایی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *