جولای 21, 2024

اراده لاغری  یعنی اینکه بتوانیم تا هدف نهایی که رسیدن به وزن مورد نظر و سلامتی است، پایبند به برنامه غذایی درست و اصولی باشیم و در کنار آن ورزش کنیم. اما چه اتفاقی می‌افتد که بیشتر ما تصمیم جدی برای رژیم لاغری می‌گیریم اما بعد از مدتی آن را رها می‌کنیم و ادامه دادن خسته و ناامید می‌شویم؟

بیایید در مورد آن صریح باشیم: خوردن سالم همیشه آسان نیست. اما این کار را غیرممکن هم نیست! در اینجا نکاتی در مورد تقویت اراده برای رژیم را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا که به شما کمک کند این بار به رژیم غذایی خود پایبند باشید و در طولانی مدت موفق‌تر عمل کنید.

چرا برای کاهش وزن اراده ندارم ؟

این سؤالی است که همیشه افراد دارای اضافه وزن آن را تکرار می‌کنند. آنها در هر مکان و زمانی برای اضافه وزن خود بهانه پیدا کرده و می‌گویند اراده ندارم یا اراده من ضعیف است. این بزرگترین دلیلی است که آنها برای توجیه اندام نامناسب خود از آن استفاده می‌کنند.

 اراده چیست؟! 

آیا واقعاً بعضی‌ها اراده ندارند و بعضی دیگر با اراده قوی یا اراده ضعیف به دنیا می‌آیند؟؟؟؟ قبل از پاسخ به این سؤال، کتاب لغت را باز کنیم و ببینم معنی اراده چیست ؟ لغت‌شناسان می‌گویند: اراده  توانایی گفتن نه در وقت مناسب است.

چرا افراد چاق تصمیم جدی برای رژیم گرفتن ندارند؟

بگذارید رفتار یک فرد چاق را مورد بررسی قرار دهیم:

این فرد در آفتاب سوزان تابستان در خیابان‌های شهر برای انجام کاری قدم می‌زند، شدت تشنگی او را به اولین مغازه می‌کشاند تا یک بطری آب معدنی خنک بخرد. این یک تصمیم عاقلانه به حساب می‌آید. وارد سوپر مارکت می‌شود، درب یخچال را باز می‌کند تا یک بطری آب معدنی بردارد. نگاهش به نوشابه‌های خنک و انواع بستنی‌ها می‌افتد، آب را فراموش می‌کند، به جای آن یک نوشابه همراه با یک بستنی برمی‌دارد و مغازه را ترک می‌کند.

این یک پدیده تکراری نزد افراد مبتلا به اضافه وزن است. چرا آب تهیه نکرد و تصمیمش به خرید نوشابه و بستنی تبدیل شد؟

هر انسان عاقلی می‌داند که هنگام تشنگی باید آب بنوشد. شخص دچار اضافه وزن هم از این قاعده مستثنی نیست مانند دیگرانی که تصمیم به نوشیدن آب می‌گیرند و به آن عمل می‌کنند، منتها این شخص به همین قصد وارد مغازه شده و با باز کردن درب یخچال و مشاهده نوشابه و بستنی تحت تاثیر عوامل ارثی و ژن‌های رفتاری و فرمان فرستاده شده مبنی براین که ” دیدی بخور ” (نوشابه خوشمزه‌تر از آب است و بستنی در این هوای گرم می‌چسبد.)، قصد خود را عوض می‌کند.

یک فرد چاق خوب می‌داند که هر قوطی نوشابه دوازده حبّه قند و 120 کالری دارد و چند دقیقه پس از مصرف نوشابه، قندهای موجود در آن، به پانزده گرم چربی تبدیل می‌شود. اما بستنی مصرفی او حداقل دارای 300 کالری می‌باشد که در عرض کمتر از یک ساعت تبدیل به 40 گرم چربی شده و به وزن شخص اضافه می‌شود.

این افراد باید بدانند که بدن‌شان مجهز به عظیم‌ترین کارخانه چربی‌سازی جهان می‌باشد. با یک تجدید نظر در تصمیم اولیه او انصراف از خرید آب معدنیِ صفر کالری و تهیه نوشابه و بستنی، 45 گرم چربی به وزنش اضافه می‌شود.

اراده لاغری چگونه شکست می‌خورد؟

در این قسمت اشتباهات پرتکرار افراد دارای اضافه وزن را ملاحظه می‌کنید که مانع ادامه رژیم گرفتن‌شان می‌شود و خیلی زود از مسیر رسیدن به تناسب وزن و سلامتی خسته می‌شوند:

انواع رژیم‌های تک بعدی؛ ممنوع!

اگر جای خالی را با رژیم‌های تک قطبی پر کنید خود را محکوم به شکست کردید. لازمه این نوع رژیم‌ها حذف کردن یکی از گروه‎های غذایی اصلی است مانند میوه‌ها، غلات یا گوشت‌ها. ثابت شده این نوع رژیم گرفتن کاملا ناسالم است.

خوردن سبزیجات و پروتئین‌های کم چرب در هر وعده یک رژیم غذایی کامل باید شامل تنوع محصولات غذایی و انواع گوشت‌ها شود. مطمئن باشید با داشتن چنین برنامه‌ای برگ برنده کاهش وزن در دستان شماست.

رژیم های تک بعدی تقویت اراده برای رژیم را منحل می‌کنند

رژیم های تک بعدی تقویت اراده برای رژیم را منحل می‌کنند

دیگر در رستوران‌ها غذا نمی‌خورم!

کنسل کردن یک شب رفتن به بیرون با دوستان آن هم فقط برای رژیم غذایی، خراب کردن زندگی است. این کار فقط باعث نا امیدی می‌شود و با ادامه پیدا کردن این روش دیر یا زود شکست را تجربه خواهید کرد.

بنابراین در رستوران هوشمندانه غذا انتخاب کنید:

  • قبل از اینکه بیرون بروید 10 عدد بادام یا یک عدد سیب بخورید تا گرسنه نباشید.
  • در رستوران غذای خود را با سالاد شروع کنید. در یک تحقیق جامع در سال 2004 که نتایج آن در ژورنال انجمن رژیم غذایی آمریکا چاپ شد محققان به این نتیجه رسیدند که خانم هایی که غذای خود را با سالاد شروع می‌کنند 12% کمتر از آنهایی که از خوردن سالاد صرف نظر می‌کنند کمتر کالری می‌گیرند.
  • یک غذای ساده انتخاب کنید و سعی کنید با آن نان نخورید!

می‌خواهم روزانه 900 کالری غذا استفاده کنم تا وزنم کم شود!

در تقویت اراده برای رژیم نباید میزان کالری بالایی را به یکباره کم کنید. مطمئناً با محدود کردن کالری دریافتی می‌توانید سریع وزن کم کنید اما وقتی غذا خوردن را به حالت معمول خود برمی‌گردانید به سرعت وزن کاهش یافته بازمی‌گردد(در ضمن گرسنگی شدید برای سلامت بدن بسیار مضر است.). به چنین رژیم گیرنده‌هایی لقب یو یو داده‌اند، چون از سایز بزرگ سریع به سایز کوچک می‌روند و سپس دوباره برمی‌گردند.

عمل به یک رژیم سالم زیر نظر متخصص تغذیه، اگر برای کم کردن وزن خود به مشکل برخوردید و نمی‌دانید چطور این کار را درست انجام دهید، بهترین انتخاب یک متخصص تغذیه است. البته این نکته را در نظر بگیرید که حتما از قبل درباره متخصص خود تحقیق کنید و چشم و گوش بسته عمل نکنید.

می‌خواهم فقط آب سبزیجات بخورم!

خوردن آب سبزیجات بسیار خوب است اما وقتی به غذای اصلی در روز تبدیل بشود ماجرا شکل دیگری به خود می‌گیرد. به جای این کارها، متعادل باشید. استفاده از آب سبزیجات به جای وعده‌های اصلی اصلا کار مناسبی نیست. وعده‌های اصلی بهتر است شامل غلات، سبزیجات و پروتئین‌های کم‌چرب باشد. در کنار چنین برنامه‌ای می‌توانید جایی هم برای آب سبزیجات نگه دارید.

می‌خواهم گیاه خوار باشم تا لاغر شوم!

کاهش وزن نیازمند این است که بیشتر از آنچه می‌خورید کالری بسوزانید. اما با حذف کردن گوشت از برنامه غذایی نمی‌توان ادعا کرد که کالری دریافتی را نصف کرده‌ایم. گیاه خواران مبتدی گاهی اوقات به جای اینکه وزن کم کنند وزن اضافه می‌کنند چون از کالری پنهان در غذاهایی مانند پاستا بی‌خبرند.

با یک برنامه غذایی متعادل جایی برای گوشت بگذاریم زیرا یکی از مشکلات اساسی رژیم‌گیرنده‌ها تک قطبی کردن رژیم غذایی خود است. بدن برای سالم ماندن نیاز دارد تا در طول روز همه نوع غذا را استفاده کند. برای کاهش وزن بیشتر به فکر کنترل عادات غلط غذایی باید بود چون نقش این عادات به مراتب بیشتر است.

هر روز صبح خودم را وزن می‌کنم

بخی تصور می‌کنند اراده برای لاغری یعنی هر روز و مرتب روی ترازو بروند و وزن خود را چک کنند اما وزن کردن روزانه نمی‌تواند نتیجه قابل فهمی از روند رژیم ارائه کند. سطح آب بدن و هورمون‌ها می‌تواند باعث نوسان وزن شود. همچنین اگر در رژیم خود ورزش قدرتی دارید( که باید داشته باشید.) ممکن است حجم عضله بدن‌تان بالا برود و به خاطر اینکه عضله سنگین است با اینکه چربی سوزانده‌اید، آنچنان که باید و شاید کاهش وزن خود را نشان نمی‌دهد.

به جای این کار به موقع وزن کنید و به جز وزن موارد دیگر را هم در نظر بگیرید، سعی کنید خود را هر دو هفته وزن کنید؛ با این کار نتیجه را بهتر میبینید. اگر کاهش وزن زیاد نبود اما متوجه شدید که سایز کم کردید بدانید برنامه خوب پیش می‌رود و جای نگرانی نیست.

دیگر تنقلات نمی‌خورم!

قطع کردن ناگهانی یک نوع غذا شاید در ابتدا باعث شود وزن‌تان کاهش بیابد اما به مرور زمان احساس محرومیت می‌کنید و شاید شدیدتر از قبل شروع به خوردن بکنید.

به جای این کار سخت‌گیرانه،‌ قانون 20/80 را دنبال کنید: بسیاری از متخصصان تغذیه بر این باورند که رژیم گیرنده باید 80% از کالری برنامه روزانه خود را از غذاهای سالم و مفید برای رژیم خود انتخاب کند و 20% باقی مانده را می‌تواند از تنقلات استفاده کند(البته به همان اندازه که برایش مقرر شده است.).

با حذف صبحانه کالری دریافتی‌ام را کاهش می‌دهم

یکی دیگر از مهمترین دلایلی که اراده لاغری شما نادیده گرفته می‌شود، حذف یک وعده غذایی مهم مانند صبحانه است. تحقیقات نشان داده که نادیده گرفتن صبحانه باعث می‌شود در مسیر اضافه کردن وزن قرار بگیرید نه کم کردن آن! در یک تحقیق جامع که نتایج آن در مجله علوم اعصاب اروپا چاپ شد، محققان به این نتیجه رسیدند که نخوردن صبحانه باعث می‌شود افراد بیشتر رو به خوردن غذاهای چاق‌کننده بیاورند و در طول روز چندین بار این عمل را تکرار کنند.

به جای حذف وعده‌های غذایی مفید، هر روز صبح یک صبحانه پروتئینی بخورید. خوردن صبحانه‎ای که احساس سیری بدهد امکان اینکه در طول روز سراغ تنقلات و غذاهای پر کالری بروید را کم می‌کند. سعی کنید صبحانه پروتئینی، کم چرب و همراه با فیبر بالا باشد و یا می‌توانید از کربوهیدرات‌های پیچیده باشد مثلا املت سبزیجات همراه با یک تکه نان تست گندم، آجیل و یا میوه.

بعد از ساعت 9 شب دیگر هیچ چیزی نمی‌خورم

قانونی برای اینکه دیگر از چه ساعتی نباید غذا خورد وجود ندارد. بدن کالری‌های بی‌استفاده را ذخیره می‌کند و به زمان استفاده شدن‌شان توجهی نمی‌کند.

بنابراین هر شب حداقل 7 ساعت بخوابید افراد کم خواب معمولا بیشتر در خطر چاقی هستند. محققان به این نتیجه رسیدند که افراد کم خواب بیشتر میل به خوردن دارند و افرادی که کاملا استراحت می‌کنند کمتر دچار مشکل پرخوری می‌شوند.

از امروز بیشتر ورزش می‌کنم!

جیم وایت مربی ورزش و متخصص در حرکات ورزشی می‌گوید: تصمیم ناگهانی برای بیشتر ورزش کردن آنقدر واقع بینانه نیست که بتواند به موفقیت برسد.

بنابراین برای ورزش کردن برنامه‌ریزی معین انجام دهید. کسانی که می‌خواهند به تازگی ورزش را شروع کنند باید با برنامه پیش بروند. برای خود برنامه ورزشی تنظیم کنید که شامل ورزش‌های هوازی و قدرتی باشد. هر هفته سعی کنید مقداری به شدت یا زمان ورزش خود اضافه کنید. با این کار هم از آسیب‌های ناگهانی در امانید و هم به ورزش کردن عادت می‌کنید و ناگهانی خسته نمی‌شوید.

اراده لاغری تنها به این نیست که به خودتان قول ورزش بیشتر بدهید.

اراده لاغری تنها به این نیست که به خودتان قول ورزش بیشتر بدهید.

می‌خواهم هفته‌ای 4 مرتبه یوگا کار کنم!

همان‌طور که گفتیم تصمیم جدی برای رژیم با افراط کردن، سست می‌شود و نمی‌توانید وزن کم کنید. به عنوان مثال برخی برای کاهش وزن روی ورزش و فعالیت اشتباه وقت می‌گذارند. با اینکه یوگا بخشی با ارزش از هر ورزش روزانه است اما نمی‌تواند زیاد در کاهش وزن کمک‌تان کند.

هر ساعت انجام تمرینات یوگا فقط 200 کالری می‌سوزاند. بنابراین ورزشهای متنوع را امتحان کنید؛ مثلا ورزش‌هایی که باعث بالا رفتن ضربان قلب می‌شوند مانند پیاده روی، دوچرخه‌سواری و یا زومبا تا سرعت کاهش وزن زیاد شود. حتی می‌توانید در حال انجام تمرینات یوگا دمبل بدست بگیرید تا فشار بیشتری وارد شود.

هر روز دو ساعت برای ورزش به باشگاه بروم

دو ساعت ورزش در روز تنها باعث بیشتر سوزاندن کالری نمی‌شود، بلکه باعث آسیب رسیدن به عضلات هم می‌شود؛ مخصوصا در افراد مبتدی که فعالیت فیزیکی زیادی نداشته‌اند. به جای این کار،‌ تمرینات خود را با فاصله انجام دهید مثلا برای هر تمرین، نیم ساعت وقت بگذارید. با این کار هم بدن‌تان از آسیب سالم می‌ماند و هم می‌توانید بیشتر کالری بسوزانید.

چگونه اراده لاغری را در خود افزایش دهید؟

روی بامایستر و جان تیرنی در کتاب خود به نام ” قدرت اراده: بدست آوردن مجدد بزرگ‌ترین قدرت انسان (Willpower: Rediscovering the Greatest Human Strength ) این ایده را مطرح می‌کنند که قدرت اراده مانند عضله‌ای است که باید قوی شود. روش آنها این گونه است:

با کم شروع کن، سپس پیشرفت کن، پیروزی های کوچک قدرت اراده در طول روز، هفته یا ماه می‌تواند در پایان نتایج بزرگی را به همراه بیاورد.

اگر هدف‌تان رژیم گرفتن و وزن کم کردن است، می‌توانید قدرت اراده خود را با چیزهایی که ربطی به برنامه غذایی ندارد هم بالا ببرید، مانند هر شب تمیز کردن خانه و یا هر روز پیاده روی کردن.

در ادامه به مهترین روش‌هایی که به تقویت اراده شما در کاهش وزن و پایبندی به رژیم کمک می‌کند، می‌پردازیم:

با چرا شروع کنید

حتی قبل از اینکه تصمیم بگیرید تغییری ایجاد کنید، در وهله اول به خودتان دلیل خوبی برای انجام آن بدهید. انگیزه قدرتمند است و زمانی که آن را پیدا کردید، در واقع فقط باید آن را نگه دارید. اما باید این انگیزه و تقویت اراده برای لاغری از خود شما سرچشمه بگیرد.

دیگران می‌توانند به شما انگیزه دهند که بخواهید تغییر کنید، اما در واقع هیچ کس واقعاً نمی‌تواند به شما ذوق و شوق روزانه برای تحقق آن را بدهد، به جز شما.

واقعاً از خود بپرسید، “چه چیزی مرا به انجام این کار سوق می‌دهد؟ و امید دارم از آن چه نتیجه‌ای بگیرم”. و سپس آن را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید و آن را در جایی قرار دهید که باید هر روز آن را ببینید – مانند آینه یا یخچال.

انگیزه و تقویت اراده برای لاغری از خود شما سرچشمه بگیرد.

انگیزه و تقویت اراده برای لاغری از خود شما سرچشمه بگیرد.

تصمیمی بگیرید که عملی باشد

این را بدانید که بسیاری از تصمیماتی که برای کاهش وزن گرفته می‌شود به ماه دوم خود نرسیده شکست می‌خورد چون اهدافی غیر واقعی دارند. همچنین بسیاری از مردم زمانی که شکست می‌خورند کاملا تسلیم می‌شوند و به این فکر نمی‌کنند که تجدید نظری درباره تصمیم‌شان بگیرند و به خود فرصتی دوباره بدهند.

به عنوان مثال 20 کیلو وزن کم کردن یک هدف عالی اما بلند مدت است. اما بیشتر رژیم گیرنده‌ها وقتی چنین تصمیم بلند پروازانه‌ای می‌گیرند از مسیر منحرف می‌شوند و شکست می‌خورند.

راه حل: برای رفع این مشکل باید هدف‌گذاری ملموس و جزئی‌تر داشته باشید و به پیشرفت روزانه و هفتگی خود توجه کنید. هفته‌ای یک کیلو کاهش وزن به جای اینکه به 20 کیلو فکر کنید، عاقلانه‌تر است.

روی یک کیلو در هفته تمرکز کنید و برنامه و ورزش خود را برای کم کردن این یک کیلو تنظیم کنید. برای مثال در طول هفته‌ای که قرار است یک کیلو کم کنید تصمیم بگیرید هر روز آنچه برنامه به شما گفته مو به مو عمل کنید و حداقل روزی نیم ساعت پیاده‌روی کنید. زمانی که نتیجه بزرگ این هدف‌های کوچک را می‌بینید شگفت زده خواهید شد.

رژیم گروهی بگیرید!

رژیم لاغری برای افراد بی اراده می‌تواند گروهی باشد. در این نوع رژیم شما همراه با کسانی که مانند شما درگیر اضافه وزن هستند، وزن خود را کم می‌کنید. فایده این کار این است که با افراد شبیه به خود نشست و برخاست دارید و رقابتی بین شما شکل خواهد گرفت. علاوه بر این از تجارب یکدیگر بهره‌مند می‌شوید و با انگیزه بیشتری در رژیم لاغری خود خواهید ماند.

به عنوان مثال رژیم لاغری گروهی دکتر کرمانی یکی از این نوع رژیم‌ها است که به شما این امکان را می‌دهد تیم خود را(خانواده یا دوستان شما که خواهان کاهش وزن هستند.) تشکیل دهید و رژیم 3 ماهه کاهش وزن را با هم بگیرید.

همچنین برای این کار اپراتورهای به اندام دکتر کرمانی، شما را وارد یک گروه مجازی می‌کنند که در آنجا زیر نظر کارشناس تغذیه، سوالات و چالش‌های خود را در مدت این سه ماه رژیم، مطرح می‌کنید تا نهایتا حدود 12 کیلوگرم وزن کم کنید.

از دیگر ویژگی‌هیا رژیم گروهی دکتر کرمانی این است که هیچ وعده غذایی یا گروه غذایی حذف نخواهد شد و حتی برنامه غذایی‌تان به صورت روزمنو خواهد بود تا بتوانید غذای خود را انتخاب کنید.

campaign

رژیم دکتر کرمانی تنها رژیمیه که حسرت هیچ غذایی رو به دلت نمی‌ذاره کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که می‌خـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه آرزش رو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

ثبت نام و دریافت رژیم
مشاوره خرید رژیم

وسوسه را به تعویق بیندازید

چگونه اراده خود را برای لاغری قوی کنیم در حالیکه اطراف ما پر از خوراکی‌های وسوسه‌کننده است؟ می‌توانید به خاطر داشتن دنیایی بهتر، حواس خود را به عاداتی بهتر جلب کنید. تحقیقات نشان داده به تعویق انداختن خوردن یک میان وعده ناسالم به زمانی نامشخص در آینده، میزان مصرف میان وعده را کاهش می‌دهد.

به تعویق انداختن چیزی نباید به زمانی خاص منتقل شود. مثلا نباید بگویید یک ساعت دیگر این بستنی را می‌خورم، باید بگویید شاید وقتی دیگر این بستنی را بخورم.

عضلات خود را منعطف کنید

چرا اراده لاغری ندارم؟ در صورتی که حس کردید قدرت اراده‌تان دیگر توان مقاومت ندارد، می‌توانید از یک ترفند دیگر استفاده کنید: عضلات خود را منعطف کنید!

در یک تحقیق به شرکت‌کنندگان آموزش داده شد که چگونه عضلات خود را منقبض کنند، اینکه کدام عضلات منقبض شوند مهم نیست اما این کار نشان داد هنگام منعطف کردن عضلات، تحمل درد و یا خوردن دارویی تلخ، ساده‌تر است. این کار هنگام وسوسه‌های غذایی نیز جواب می‌دهد و بدن می‌تواند مغز را تحریک کند.

تصور ذهنی استفاده کنید

تصور ذهنی، توسط تمام ورزشکاران در سراسر جهان استفاده می‌شود و یکی دیگر از ترفندهای قدرت اراده به حساب می‌آید. بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد، افرادی که دست به عملی خوب می‌زنند و یا کسانی که به انجام عملی خوب فکر می‌کنند، در انجام کارهای استقامت جسمی موفق‌تر هستند.

برعکس این حالت هم وجود دارد، افرادی که خود را در حال انجام کاری بد تصور می‌کنند، تحمل کمتری از کسانی دارند که خود را در حال انجام کاری خوب تصور می‌کنند. در این مورد محققان به این نتیجه رسیدند که ذهن بدن را تحریک می‌کند.

این یافته‌ها بر اساس دو تحقیق به دست آمد:

  • در یکی به شرکت‌کنندگان یک دلار داده شد و دو راه پیش رویشان قرار دادند، یکی اینکه پول را برای خود نگه دارند و دومی اینکه پول را به خیریه اهدا کنند. سپس از آنها خواستند یک وزنه را تا جایی که توان دارند نگه دارند، گروهی که پول را به خیریه داده بود مدت زمان بیشتری موفق به نگه داشتن وزنه شد.
  • در تحقیق دوم از شرکت‌کنندگان خواسته شد در حالی که داستانی درباره کمک‌شان به دیگران، آسیب رسیدن به دیگران یا انجام عملی که هیچ تاثیری روی دیگران نداشت می‌نویسند، یک وزنه را هم نگه دارند. آن دسته از افرادی که درباره کمک کردن می‌نوشتند تحمل‌شان از دیگر افراد بیشتر بود.

پس دفعه بعد که در حال دویدن احساس خستگی کردید به این فکر کنید که می‌خواهید یک عمل قهرمانانه انجام دهید و یا کسی که دوستش دارید را نجات دهید. این امر به اراده قوی برای لاغری کمک می‌کند.

محیط خود را اصلاح کنید

با اصلاح فضای اطراف خود نیز می‌توانید ذهن را منحرف کنید. برای مثال محققان به این نتیجه رسیدند که مردم در ظروف بزرگ بیشتر می‌خورند و می‌نوشند. در یک تحقیق افرادی که در ظرف کوچک سالاد به جای ظرف بزرگ غذا می‌خوردند موفق به کاهش وزن شدند. غذاهای ناسالم را از دید خود دور کنید، در عوض غذاهای سالم را جلوی دید بگذارید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون، در آشپزخانه و یا جایی که حواس‌تان فقط به بشقاب‌تان باشد، غذا میل کنید.

غذاهای ناسالم را از دید خود دور کنید، در عوض غذاهای سالم را جلوی دید بگذارید.

غذاهای ناسالم را از دید خود دور کنید، در عوض غذاهای سالم را جلوی دید بگذارید.

سوالات متداول اراده لاغری

چرا تصمیم جدی برای رژیم می‌گیرم اما ادامه نمی‌دهم؟

مهمترین دلیل این امر این است که می‌خواهید سریع و یک شبه لاغر شوید و به همین علت در رژیم غذایی بسیار به خود سخت می‌گیرید. با قدم‌های کوچک و قابل انجام شروع کنید.

آیا رژیم‌های تک بعدی به اراده لاغری و کاهش وزن کمک می‌کنند؟

خیر؛ رژیم‌هایی مانند رژیم سیب زمینی یا خرما وشیر یا رژیم حذف ناهار چون بر پایه حذف مواد غذایی ضروری یا حذف وعده غذایی هستند، نه تنها شما را خسته و دلسرد می‌کنند بلکه به بدن‌تان آسب جدی می‌زنند.

چگونه اراده لاغری داشته باشیم؟

ابتدا تصمیمی بگیرید که عملی باشد. تغییرات کوچک خود را قدر بدانید و محیط پیرامون خود را در خانه و محل کار، از خوراکی‌های ناسالم وسوسه‌کننده دور نگه دارید.

آنچه از مقاله اراده لاغری آموختیم:

در مقاله اراده لاغری با دلایلی که تصمیم جدی برای رژیم را سست می‌کنند، بررسی کردیم و دانستیم که ابتدا باید این عوامل را شناسایی کنیم به ویژه آنکه ممکن است در افراد چاق متفاوت باشد. سپس درباره تقویت اراده برای رژیم خواندیم: باید قدم‌های کوچک بردارید تا به اهداف بزرگ لاغری و سلامتی برسید. قدم به قدم وزن کم کنید همان‌طور که قدم به قدم دچار اضافه وزن شدید و نه یک شبه! همچنین بسیار اهمیت دارد محیط اطراف خود را از عوامل فریبنده پاکسازی کنید تا شما را به سمت شکستن رژیم هدایت نکنند.

زیرا ما قدرت اراده آماتور داریم، در حالی که دنیا پکیجی است از وسوسه‌های فوق حرفه‌ای. این ما هستیم که هیچ تمرینی نداریم و می خواهیم در برابر دنیایی که هر روز از نظر تبلیغات در حال پیشرفت است بایستیم. با این حال قدرت اراده چیزی است که می‌توانید بیاموزید، درک کنید، استفاده کنید و قدرتش را افزایش دهید. پس نگران نباشید. شما می‌توانید!

منبع: 

https://www.trifectanutrition.com

4.5/5 – (265 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *