ژوئن 17, 2024


ایسنا/مازندران استاندار مازندران مهم‌ترین مقوله اربعین حسینی را ایجاد زیر ساخت مناسب برای اسکان موقت از ایران در مهران دانست و گفت: ستاد اربعین حسینی کشور در این خصوص زمینی را با هماهنگی استانداری ایلام به مساحت سه هزار و ۳۱ متر مربع در نقطه صفر مرزی مهران تحویل استان مازندران داده است که مجوز پروانه ساختمان نیز ازسوی استانداری صادر شد.

سید محمود حسینی پور روز یکشنبه در جلسه ستاد اربعین حسینی مازندران، اظهار کرد: تلاش برای برگزاری بهتر اربعین نیازمند برنامه مفصلی برای مسیر اربعین است.

وی با بیان این که ظرفیت سازی حضور اربعین حسینی باید دوچندان شود، ادامه داد: افق نگاه به آیین اربعین حسینی باید وسیع‌تر شود.

استاندار مازندران با بیان این که این ساختمان نیازمند است که از محل کمک های مردمی تامین شود، توضیح داد: نقشه ساخت ساختمان باید طوری طراحی شود تا زائران مازندران بهترین استفاده را در طول سال ببرند.

حسینی پور بررسی همه جانبه در کاربری این طرح را مورد تاکید قرار داد و گفت: در اجرای طرح باید به انبارهای نگهداری غذا، حمام، خواب و استراحت حداقل یک‌هزار نفر توجه شود.

استاندار مازندران ادامه داد: این استان در هشت سال جنگ تحمیلی با حضور نیروهای بسیجی و رزمنده در جبهه های غرب و جنوب همواره نقش مهمی داشته است، به همین دلیل کاروان های زیارتی که از استان در این مناطق اعزام می‌شوند باید به بهترین شکل اسکان بیابند.

وی به راه جاده‌ای آزاده راه کربلا اشاره کرد و گفت: بنابراین باید اسکان موقت زائران در مرز مهران به درستی دیده شود، یعنی باید آشپزخانه مناسب و بزرگ، حسینیه، درمانگاه و ساخت فضای مناسب، اسکان داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در مازندران با ابراز امیدواری که اربعین حسینی امسال باید قوی‌تر از سال قبل برگزار شود، افزود: مسیر اربعین مسیر عشق و دل است و بیمه ما در مسیر امام حسین (ع) خواهد بود.

حسینی پور بیان کرد: مردم از ارائه خدمات از سوی موکب های مازندران راضی بودند، امسال نیز به عشق به امام حسین (ع) باید بهترین خدمات را ارائه کنیم و هر گونه نقاط ضعف سال اربعین حسینی در ارائه خدمات به مردم را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر این که اربعین حسینی حرکت مردمی به شمار می‌رود نه حرکت دولتی، گفت: نباید جنبه مردمی بودن این مراسم را از آن بگیریم، بنابراین کیفیت خدمات را بالا ببریم و نوآوری و خلاقیت در حرکت اربعین حسینی را عملیاتی کنیم.

استاندار مازندران با تاکید بر این که واحد فضای مجازی اربعین حسینی مازندران راه اندازی شود، اضافه کرد: جوانان را در این امر مهم دخالت و اختیار بدهید.

این مسئول، تامین مالی برگزاری اربعین حسینی را مهم توصیف کرد، گفت: تامین مالی باید ثابت و تضمینی شود، مازندران در تامین مالی اربعین مشکلی نخواهد داشت.

طبق مصوبه ستاد اربعین مازندران مجری ساخت این طرح، بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران معرفی شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *