جولای 23, 2024


علیرغم تلاش‌های قابل توجه برای ترویج سبک زندگی سالم، نرخ اضافه وزن و چاقی در سراسر جهان در حال افزایش است و چاقی در حال حاضر به عنوان یک بیماری همه‌گیر در نظر گرفته می‌شود. اگرچه مداخله رژیم غذایی موثرترین مداخله سبک زندگی برای کاهش وزن است، اما ورزش نقش مهمی در مدیریت وزن دارد و حجم بالای ورزش (بیش از ۲۵۰ دقیقه در هفته) برای کاهش وزن بالینی قابل توجه به افراد توصیه می‌شود.

به گزارش ایسنا، صبح و عصر پنجره‌های کلیدی فرصت برای ترکیب ورزش هستند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ورزش در زمان معین هر روز برای نگهداری طولانی مدت کاهش وزن مهم است.

سیستم شبانه‌روزی نقش مهمی در تنظیم چندین فرآیند فیزیولوژیکی ایفا می‌کند که بر اشتها، چرخه خواب و بیداری و عملکرد ورزش تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین منطقی است که پیشنهاد کنیم که پاسخ‌های فیزیولوژیکی به ورزش می‌تواند در صبح در مقایسه با عصر متفاوت باشد.

در مطالعات مشخص شده است کسانی که به طور تصادفی در تمرین صبحگاهی قرار می‌گیرند، به طور قابل توجهی وزن بیشتری نسبت به کسانی که به طور تصادفی تمرین عصرگاهی دارند، از دست می‌دهند؛ بنابراین ورزش صبحگاهی در کاهش وزن بیشترین اثر را دارد. این افراد در مقایسه با افرادی که در ساعت دیگر روز ورزش می‌کنند شاخص توده بدنی و سایز دور کمر کمتری دارند.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گرچه بهترین زمان ورزش کردن هنوز شناخته نشده است، اما شواهد جدید حاکی از آن است که ورزش کردن بین ساعت ۷ تا ۹ صبح بهترین تاثیر را برای کاهش وزن افراد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *