ژوئن 16, 2024


رسانه‌های رژیم صهیونیستی از نگرانی مسئولان امنیتی این رژیم درباره وخامت اوضاع در اراضی فلسطینی به دنبال دستور وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی برای کاهش ملاقات‌های اسرای فلسطینی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، گیلی کوهن، تحلیلگر سیاسی شبکه عبری کان گفت: ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی اسرائیل در جلسه ارزیابی امنیتی خواهان تشدید شرایط بازداشت اسرای امنیتی شد اما بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به او پاسخ داد که بعدا این مسئله بررسی خواهد شد.

این تحلیلگر گفت: تمام رهبران نهاد امنیتی علیه بن گویر هستند از جمله رئیس ستاد ارتش، رئیس شاباک و مسئولان دیگر. آنها در این جلسه گفتند که هرگونه آسیب زدن به اسرا یا مسجدالاقصی منجر به وخامت اوضاع و متحد شدن جبهه‌ها و عملیات‌های دیگر منجر می‌شود.

نیر دفوری، تحلیلگر امور نظامی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اسرائیل در دوره بسیار حساسی قرار دارد. ما در دوره اعیاد هستیم و هشدارهای جدی در خصوص حملات و تنش‌ها میان بن گویر و اسرای امنیتی در زندان‌ها وجود دارد. اکنون در کرانه باختری ۲۲ گردان مستقر هستند که برای حفاظت و کاهش تنش تلاش می‌کنند. در نهاد امنیتی می‌گویند که بن گویر بی‌مسئولیت است و تنها کسی که می‌تواند این مسئله را حل کند نخست وزیر است.

کرمیلا مناشیه، تحلیلگر نظامی شبکه کان گفت: هیچگونه راه حل سحرآمیزی برای عملیات فلسطین وجود ندارد. ارتش اسرائیل همه چیز را در کرانه باختری آزمایش کرده است. کاری نیست که انجام نداده باشد.

اور هیلر، تحلیلگر نظامی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز از نگرانی جدی نهاد امنیتی درباره وخامت اوضاع به دلیل برخورد غیرمسئولانه ایتامار بن گویر در قبال اسرای فلسطینی خبر داد.

در این راستا شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به مسئولان امنیتی دستور داد که دستور بن گویر درباره کاهش ملاقات‌های اسرای فلسطینی را تا زمان بررسی این مسئله با نخست وزیر اجرا نکنند.

بن گویر پیش از این به اداره زندان‌ها دستور داده بود دیدارهای خانواده‌های اسرای فلسطینی از کرانه باختری را محدود کنند طوری که به جای هر ماه دو ماه یک بار انجام شود. وی بدون اطلاع نتانیاهو این دستور را داده بود. دفتر نتانیاهو نیز تصویب کاهش ملاقات‌های اسرای فلسطینی را تکذیب کرد.

این دفتر این خبر را دروغ خواند و اعلام کرد که هیچ گونه تصمیمی در این باره تا زمان برگزاری جلسه فوق‌العاده با مشارکت تمام دستگاه‌های امنیتی گرفته نمی‌شود.

دستگاه‌های امنیتی نیز به اقدام بن گویر که بدون هماهنگی با آن‌ها و با وجود مخالفت اداره زندان‌ها صورت گرفته اعتراض کرد.

به دنبال اعلام تصمیم بن گویر اسرا تهدید کردند که از ۱۴ سپتامبر اعتصاب غذا می‌کنند.

منابع امنیتی اعلام کردند: این از بی مسئولیتی بن گویر است که بدون مشورت با طرف‌های متخصص کاری می‌کند که ممکن است منجر به شعله ور شدن جبهه‌ها نه فقط با فلسطینی‌ها بلکه با جنوب لبنان و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ شود.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به نقل از مسئولان امنیتی اعلام کرد: بن گویر عمدا برای تشدید اوضاع در منطقه تلاش می‌کند. او مرد خطرناکی است و رفتارش نیز خطرناک است. لطمه زدن به وضعیت اسرا موجب افزایش درگیری‌ها می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *