می 30, 2023


آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) نشان می‌دهد که در اوج شیوع این بیماری در آمریکا روزانه ۵۰۰ عفونت جدید گزارش شده با این حال در اواخر سال گذشته میلادی (۲۰۲۲) این تعداد به ۱۶ مورد رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، داده های جدید دولت آمریکا همچنین نشان می دهد که برای اولین بار از زمان شیوع بیماری ام پاکس (آبله میمونی) در بهار گذشته در این کشور، مورد جدیدی از ابتلا به این بیماری در بیش از یک هفته اخیر گزارش نشده است.

در حالی که دولت بایدن اواخر سال گذشته به وضعیت اضطراری بهداشت عمومی برای ویروسی که قبلا آبله میمونی نامیده می‌شد، پایان داد اما هنوز مشخص نیست که چقدر زمان لازم است تا پایان شیوع این بیماری در ایالات متحده اعلام شود.

در همین حال مقامات بهداشت عمومی آمریکا هشدار داده اند که شیوع مجدد این بیماری هنوز هم امکان پذیر است.

کشورهای دیگر نیز همچنان موارد جدیدی از ابتلا به این بیماری را گزارش می کنند.

دلیل کاهش تعداد موارد ابتلا به ام پاکس ممکن است این باشد که افراد فوت کرده یا در برابر این عفونت مصونیت پیدا کرده اند. دلایل دیگر ممکن است شامل تغییرات در رفتار ویروس و در دسترس بودن واکسنی به نام Jynneos باشد.

بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، از زمان شیوع این بیماری در ماه مه گذشته، بیش از ۳۰ هزار نفر در این کشور به ویروس آلوده شده اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *