جولای 24, 2024


به‌ نظرتان اصلی‌ترین سبک شنا که در آموزش شنا بیشترین وقت روی آن گذاشته می‌شود، کدام است؟ شاید با خودتان بگویید خب چون آموزش شنای پروانه از همه دیگر سبک‌ها سخت‌تر است، پس وقت بیشتری باید روی آن گذاشته شود اما خیر اینگونه نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از مستر سوییمر، برای آشنایی با شنای کرال سینه در این مطلب تا انتها با ما همراه باشید. 

برای آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

شنای کرال سینه مرکزی‌ترین سبک شنا است که اگر کسی در آن حرفه‌ای باشد دیگر نیازی به تمرین زیاد برای یادگیری دیگر انواع شنا ندارد. این شنا با انجام یک‌سری حرکات خاص دست‌ و پا انجام شده و شناگر می‌تواند با یادگیری آن مسافت‌های طولانی را در کمترین زمان ممکن طی کند. 

حرکات دست شنای کرال سینه

در دوره آموزش شنا برای یادگیری شنای کرال سینه شما در ابتدا باید حرکات دست این سبک شنا را بیاموزید. حرکات دست در شنای کرال سینه به این صورت است که باید به صورت کشیده و در جهت رسم یک دایره کامل به صورت نوبتی انجام شوند.

اینگونه دست را تکان دادن باعث می‌شود که آب کنار بدن شناگر عقب رفته و نیروی پیشرانه‌ای برای جلو رفتن بدن شناگر ایجاد کند. البته با هر حرکت دست سر شناگر نیز باید به سمتی که دست در حال حرکت است بپرخد و هماهنگی دست و سر یکی از مهم‌ترین نکات حرکات دست در شنای کرال سینه محسوب می‌شود.

حرکات پای شنای کرال سینه

در شنای کرال سینه حرکات پا نیز به این صورت است که پاها باید کاملاً کشیده بوده و به صورت یکی در میان با ضربه درون آب وارد شود. این نوع حرکت پا درست مانند پروانه پشت قایق عمل کرده و نیروی پیش‌برنده‌ای برای بدن شناگر ایجاد می‌کند که همراه با حرکات دست باعث شده شنای کرال سینه سریع‌ترین سبک شنا باشد. برای یادگیری حرکات پا می‌توانید لبه استخر ایستاده و دست‌ها را ثابت نگه‌ داشته و بدن خود را کاملاً افقی روی آب رها کنید و به آرامی پاها را تکان دهید.

آموزش شنا با مستر سوییمر

شاید کسی که با آموزش شنا آشنا نباشد، وقتی اولین بار این جمله را بخواند برایش کمی تمسخرآمیز به‌ نظر برسد که مگر می‌شود شنا هم یاد گرفت؟ بله می‌شود. ما انسان‌ها توانایی یادگیری هرچیزی را داریم به‌ شرطی که از راه درست و اصولی به آن موضوع بپردازیم. راه اصولی پرداختن به یادگیری شنا نیز در این نوشته بررسی می‌شود تا شما را برای همیشه از سردرگمی آموزش شنا دربیاورد اما چگونه می‌توان شنا یاد گرفت و ساده‌ترین راه یادگیری آن کدام است؟

برای آموزش شنا با مستر سوییمر کلیک کنید.

انواع آموزش شنا با حامد پورفیض

قبل از اینکه به آموزش شنا بپردازیم لازم است که توضیحی درباره انواع روش‌های آموزش شنا دهیم. برای یادگیری شنا چندین روش وجود دارد. اگر از قدیمی‌ها بپرسید توضیح خواهند داد که اصلاً نیازی به آموزش و دوره‌های آموزشی نیست و تنها با یک‌بار پریدن درون رودخانه یا استخر می‌توانید شنا یاد بگیرید. همان آموزش معروف غافلگیرانه دورن آب پریدن که خب از نظر کارشناسان آموزش شنا این روش نه‌ تنها مفید نیست بلکه ممکن است باعث دل‌زدگی فرد مبتدی شود تا جایی‌که دیگر هوس یادگیری شنا از سرش بپرد. 

به طور کلی برای یادگیری شنا 3 راه وجود دارد. راه اول این است که در یکی از دوره‌های عمومی آموزش شنا در استخرهای آموزشی ثبت‌نام کنید و به صورت گروهی در کنار دیگر افراد به آموزش شنا بپردازید. راه دیگر این است که شما در یک دوره مستر سوییمر شرکت کنید؛ اما همچنان برای آموزش به استخرهای عمومی بروید و راه سوم آموزش شنا است که در آن از مربی خود درخواست می‌کنید که به خانه شما آمده و کار آموزش را در استخر پیگیری کنید. راه سوم را می‌توان به‌ خاطر تمرکز بیشتری که روی یادگیری وجود دارد، بهترین و سریع‌ترین راه آموزش شنا در میان دیگر راه‌ها دانست.

سبک‌های مختلف شنا

در دوره یادگیری شنا شما 4 سبک اصلی شنا را خواهید آموخت. این سبک‌ها به‌ ترتیب آموزش عبارتند از: شنای قورباغه، شنای کرال سینه، شنای کرال پشت و شنای پروانه. این 4 سبک اصلی‌ترین سبک‌های ورزش شنا بوده و هر کدام مسابقات خاص خود را دارد که در کلاس جهانی در حال برگزاری هستند و شما می‌توانید با یادگیری حرفه‌ای هر کدام به این مسابقات راه یافته و توانایی خود را در رقابت با دیگر شناگران بسنجید.

شنای قورباغه قدیمی‌ترین سبک شنای جهان است که حرکاتش تقریباً مشابه با حرکات قورباغه است و به‌ همین‌ خاطر آن را شنای قورباغه نام نهاده‌اند. شنای کرال سینه و پشت همان سبکی است که در آن شناگر درست مانند یک قایق راست و مستقیم درون آب حرکت کرده و اگر دقت کنید مسابقات شنای حرفه‌ای شنا در همین سبک انجام می‌شود. شنای پروانه یکی از جدیدترین سبک‌های شنا بوده و ترکیبی از شنای قورباغه و کرال سینه است. این سبک در مرحله آخر آموزش شنا در آموزش داده شده و بسیار پیچیده و حرفه‌ای است. ساده‌ترین راه برای اینکه بتوانید این سبک‌ها را بیاموزید ثبت‌نام در دوره آموزش شنا حامد پورفیض است. 

انتهای رپرتاژ آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *