جولای 20, 2024


ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل سبزوار از آغاز عملیات اسکراب سیل در ۵۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی این شهرستان سبزوار خبر داد.

 حسن عابدی پور در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت بهسازی جاده‌های سبزوار اظهار کرد: امسال در سطح ۱۲۱ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی سبزوار عملیات روکش آسفالت و لکه‌گیری انجام شده که این میزان در سال گذشته ۶ کیلومتر بوده است‌.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل سبزوار افزود: به طور کلی ۱۵۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی سبزوار نیازمند بهسازی است که تاکنون عملیات روکش آسفالت و لکه‌گیری ۱۲۱ کیلومتر از این راه‌ها انجام شده است.

وی همچنین از آغاز عملیات اسکراب سیل در ۵۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی سبزوار خبر داد و افزود: عملیات اسکراب سیل در ۵۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی سبزوار با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان در هر کیلومتر که هزینه این ۵۰ کیلومتر در مجموع ۱۵ میلیارد تومان بوده شروع شده است.

عابدی پور بیان کرد: اسکراب سیل یک روش نسبتاً ارزان برای ترمیم روسازی آسفالت است که می‌تواند عمر مفید آن را تا حد زیادی افزایش دهد. همچنین این روش باعث می‌شود که سطح آسفالت ایمن‌تر شده و احتمال وقوع حوادث رانندگی کاهش پیدا کند.

وی تصریح کرد: این عملیات روکش آسفالت و لکه‌گیری در مسیر شرقی سبزوار- نیشابور اجرا شده که ۵۱ کیلومتر از آن مربوط به باند جنوبی و ۲۸ کیلومتر مربوط به باند شمالی است.

عابدی پور عنوان کرد: همچنین در جاده سبزوار و بردسکن ۲۰ کیلومتر، جاده سبزوار و خوشاب ۱۵ کیلومتر و کمربندی جنوبی سبزوار ۷ کیلومتر عملیات روکش آسفالت و لکه‌گیری اجرا شده است.

میانگین عمر ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین سبزوار ۲۵ سال است

وی در خصوص فرسودگی ماشین‌آلات راهداری سبزوار بیان کرد: میانگین عمر ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین سبزوار بیش از ۲۵ سال است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل سبزوار افزود: از محل اعتبارات استانی و داخلی ۲۵ میلیارد ریال صرف نوسازی ناوگان ماشین‌آلات راهداری سبزوار شده است.

 عابدی پور افزایش تصادفات جاده‌ای، آلودگی هوا و بالا رفتن میزان مصرف سوخت را ناشی از فرسودگی ناوگان راهداری این شهرستان دانست و عنوان کرد: این شهرستان دارای ۳۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین از جمله لودر، کامیون و گریدر است.

۹۰ میلیارد ریال صرف بهسازی راه‌های روستایی سبزوار شد

وی در خصوص بهسازی راه‌های روستایی اظهار کرد: برای عملیات بهسازی و یا بازسازی راه‌های روستایی سبزوار ۹۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

عابدی پور افزود: عملیات آسفالت راه‌های روستایی این شهرستان در سطح بیش از ۹ کیلومتر اجرایی شده و طی چند ماه اخیر در ۱۵ کیلومتر از راه‌های سبزوار و ششتمد بازیافت آسفالت اصلاح و مرمت صورت گرفته است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل سبزوار در خصوص اقدامات انجام شده برای کاهش تصادفات جاده‌ای گفت: برای ارتقای ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای در غرب خراسان رضوی ۷۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی رنگ‌آمیزی سرعتکاه، اجرای هاشور و خط‌کشی، ایجاد شیار طولی و عرضی، روشنایی و چراغ چشمک‌زن را از جمله اقدامات انجام شده در جهت ایجاد ایمنی راه‌های سبزوار دانست و افزود: رنگ‌آمیزی سرعتکاه‌های حوزه استحفاظی سبزوار به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع و اجرای هاشور دماغه این حوزه به مساحت ۶۵۰ متر و اجرای خط‌کشی راه‌های اصلی و فرعی از جمله مواردی هستند که در جهت ارتقای ایمنی صورت گرفته است.

عابدی پور عنوان کرد: اجرای شیار طولی و عرضی در محورهای بردسکن، شاهرود و نیشابور به میزان ۳۰ کیلومتر و تعمیر و اجرای حفاظ در نقاط پرتگاه و پل‌های محورها به میزان ۶۴۰ متر صورت گرفته است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل سبزوار در حوزه روشنایی و چراغ چشمک‌زن در این شهرستان عنوان کرد: حدود ۱۵ تیر روشنایی در کمربندی داورزن و ۷ تیر برق روشنایی، ۱۴ متر خورشیدی در پارکینگ‌های گذرراه شریانی شاهرود- سبزوار- نیشابور نصب سیستم روشنایی این حوزه نیز تعمیر و نگهداری انجام گرفته است‌.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *