آوریل 23, 2024
Trufas de dátiles y cacao

برای لحظه ای از روز که چیزی شیرین می خواهید، این ترافل ها میان وعده ای هستند که این نیاز غیرقابل کنترل را برآورده می کنند. شما نمی توانید فقط یک عدد بخورید، اما نگران نباشید: این دستور پخت مواد کمی دارد و در عرض چند دقیقه آماده می شود. و علاوه بر این، شما را به پرواز وادار می کند

عناصر

روغن زیتون – 1⁄4 فنجان
خرما بدون هسته – 1 فنجان
گردو – 1 1/2 فنجان
عسل – 2 قاشق غذاخوری
دارچین – 1⁄2 قاشق چایخوری
نمک دریا – 2 عدد
کاکائو – به مزه

(کانابیس برای 4 نفر)

ترافل خرما و کاکائو: مرحله به مرحله

1. روغن شاهدانه را با قرار دادن روغن همراه با شاهدانه در بین ماری به مدت 40 دقیقه بدون اینکه اجازه دهید بجوشد، درست کنید. صاف کنید و بگذارید خنک شود.

2. خرید خرما مدجول توصیه می شود، نوع لطیف تر و شیرین تر، که در متخصصان رژیم غذایی یا گیاهپزشکی موجود است. به همین ترتیب می توان از خرماهای دیگر نیز استفاده کرد و بگذارید یک شب خیس بخورد یا چند ساعتی بماند تا نرم شود.
تسهیل خرد کردن، قبل از برداشتن گودال ها اطمینان حاصل کنید.

3. آجیل ها یا سایر آجیل ها را که قبلاً از شب قبل فعال شده اند پردازش کنید و اولویت دهید که خام و بدون افزودنی باشند.

4. هنگامی که خرما و گردو فرآوری شد، با دو قاشق غذاخوری روغن شاهدانه، عسل، دارچین و نمک مخلوط کنید تا یک قوام چسبناک اما قابل کنترل به دست آید. اگر مخلوط شکسته شد، خرما یا عسل بیشتری اضافه کنید. باید در نظر داشت که خرما به اندازه کافی شیرین است، بنابراین اضافه کردن هر یک از این دو ماده باید متوسط ​​باشد. در صورت نیاز، دانه ها را نیز می توان اضافه کرد.

5. با خمیر گلوله های کوچک درست کنید و خمیر را بین توپ ها مرطوب کنید تا راحت تر جمع شوند یا اجازه دهید خمیر چند دقیقه قبل از آن در یخچال استراحت کند.

6. از کاکائو خام یا پودر کاکائو شیرین نشده استفاده کنید و قبل از سرو چند دقیقه خنک کنید. این غذای فوق العاده خوشمزه را می توان تا یک هفته در یک شیشه در جای خنک نگهداری کرد. اگر دما بالا رفت، ترافل ها را در یخچال نگهداری کنید، در نظر بگیرید که قبل از مصرف باید مدتی خارج شوند تا سفت نشوند.

با کلیک کردن در اینجا، نحوه محاسبه و افزودن حشیش به وعده های غذایی خود را بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *