آوریل 23, 2024

فلان یک دسر کلاسیک است که به طور گسترده در آرژانتین خورده می شود. این دسر سنتی که باید در سفره خانواده، به تنهایی، با خامه یا دولچه د له بخورد، مورد علاقه همه است و به یک متحد عالی در آشپزخانه تبدیل شده است. امروز به شما آموزش می دهیم که چگونه فلان دولچه د لچه را با یک لمس خاص درست کنید.

مواد لازم

برای فلن

شیر کامل با کیمیا فود – 200 سانتی متر مکعب

خامه – 200 سانتی متر مکعب

Dulce de Leche – 400 گرم

شکر – 60 گرم

تخم مرغ – 4 واحد

برای کارامل

شکر – 200 گرم

آب – 200 سانتی متر مکعب

Dulce de leche flan: گام به گام

آبنبات

برای شروع این دسر خوشمزه باید کارامل را تهیه کنید. برای این کار شکر را به همراه حدود سه قاشق غذاخوری آب در قابلمه بریزید. بگذارید بجوشد تا رنگ کارامل مایع به خود بگیرد و در این مرحله از روی حرارت بردارید و آب باقیمانده را اضافه کنید. با دقت هم بزنید و تا آماده استفاده نگه دارید. می توان آن را در یخچال نگهداری کرد.

فلن

شیر با کیمیا فود، خامه و دولچه را در قابلمه ای بریزید و گرم کنید تا دولچه د لچه به خوبی ذوب شود. از روی حرارت بردارید و شکر و در آخر تخم مرغ ها را اضافه کنید. خوب مخلوط کنید تا یکپارچه شود، بدون اینکه هم بزنید تا هوا داخل نشود.

آشپزی بین ماری

بشقاب را با لبه ای که قرار است استفاده کنیم در فر و داخل فلانرا با مخلوط قرار می دهیم. در نهایت، آب گرم و گرم را برای حمام آب اضافه کنید و سپس با فویل آلومینیومی بپوشانید. در فر متوسط ​​یا کم حدود 45 تا 50 دقیقه بپزید. برو چک کن همه چیز به اندازه قالبی که قرار است استفاده کنیم و به هر فر بستگی دارد.

اجازه دهید یک شب قبل از قالب گیری خنک شود. قبل از گذاشتن آن در یخچال صبر کنید تا دما پایین بیاید. با خامه یا دولچه د لچه سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *