جولای 23, 2024

پخت و پز با کیمیا فود تجربه ای است که بر اساس یک ترکیب فوق العاده است. کیمیاگری شامل ایجاد همزمان احساسات غذا با اثرات ترکیبات فعال میان وعده خوشمزه است.

این یک تمرین ممکن برای همه مردم است، اما کسانی هستند که آن را به یک هنر واقعی تبدیل می کنند. این مورد ریکاردو آرناس مول است، به سادگی ریچارد برای کسانی که او را می شناسند.

داستان او داستان شخصی است که در قلب خانواده ای بزرگ شده است که غذا در کانون توجه قرار گرفته است. مادرش سرنوشت یک رستوران خانوادگی را رهبری می کرد، پدرش قصاب و آشپزی خارق العاده بود.

ریچارد راه‌های متفاوتی برای امرار معاش داشت، اما هرگز از ادامه دادن به حرفه آشپزی تردید نکرد. واضح است که رها کردن یک علاقه غیرممکن است.

او در دهه های اخیر در زمینه پاستا، شکلات، شیرینی آلمانی، غذاهای خاورمیانه و سوشی در سطح حرفه ای آموزش دیده است.

به همه آن عشق، ریچارد عاشقانه خود را با با کیمیا فود اضافه کرد، که او نیز برای مدت طولانی مصرف کننده و پرورش دهنده آن بوده است.

خوش شانس بود که جذابیت هایی داشت که با هم ترکیب شد و او را در مسیر پخت میان وعده خوشمزه پیش برد، تا اینکه به تخصص بلامنازع او تبدیل شد.

سال گذشته، دقیقاً او بود که کارگاه‌های آشپزی را در نمایشگاه اکسپو کانابیس آرژانتین در حضور صدها نفری که مجذوب او بودند افتتاح کرد.

جلب توجه این همه نه تنها به این واقعیت مربوط می شود که ریچارد می داند چه کاری انجام می دهد، بلکه به این دلیل است که او این کار را انجام می دهد و فلسفه ای دارد که در آن، به عشق و دانش غذا و میان وعده خوشمزه، یک چاشنی کلیدی اضافه می کند: تا آن را ثروتمند و با مسئولیت پذیری کنیم.

THC با او تماس گرفت تا داستان او را بیاموزد و اخلاقیات پشت پخت میان وعده خوشمزه را درک کند.

آیا همیشه خود را وقف غذا شناسی کرده اید؟

در طول زندگی‌ام شغل‌های مختلفی داشته‌ام، اما خوراک‌شناسی چیزی است که وقتی خیلی جوان بودم به لطف والدینم از آن لذت بردم. مادرم سال‌ها رستورانی در محله فلورس داشت و بسیار معمول بود که به دیدن او می‌رفتیم و در نهایت کاری را در آشپزخانه انجام می‌دادم تا به او کمک کند: چیزی را برش دهید، آب را بجوشانید، سبزیجات را پوست بگیرید. به طور خلاصه، هر آنچه که لازم بود، زیرا تجارت خانوادگی بود. همیشه کاری برای انجام دادن وجود داشت. و از طرفی بابام قصاب بود و خیلی وقت ها خودش بود که تو خونه آشپزی می کرد. از آنجایی که او پسر بود، ما را روی میز گذاشت تا بتوانیم چیزهای جدیدی را امتحان کنیم و این یک آموزش عالی برای کام بود. بنابراین آشپزی برای ما یک کار روزمره بود.

ریچارد و کلکسیون افسانه ای او از بنبون های با کیمیا فود. تخصص یک متخصص / عکس: Gustavo Jaiyes / مجله THC

بنابراین شما با آن میراث ادامه دادید.

بله، در مقطعی بله. اگرچه برای من آشپزی چیزی فراتر از درست کردن غذاست. جدا از لذتی که این فرآیند در من ایجاد می‌کند، معتقدم ظروفی که فرد درست می‌کند، خلاقیت‌های شخصی است که در آن سعی می‌کند چیزی از خودش را منتقل کند. توضیح دادنش سخت است، اما هرکسی که دوست دارد آشپزی کند، می داند منظور من چیست. نوعی اثر هنری است. فرد به دنبال ایجاد احساسات متفاوت برای غذاخوری از طریق تحریک حواس است، مانند احساساتی که توسط هر هنرمندی هنگام اجرای یک قطعه منتقل می شود. شما با جزئیات به دنبال ارائه، ترکیبی از بافت‌ها، رایحه‌ها می‌گردید، و مطمئناً باید شما را به مکانی ارجاع دهد.

آموزش برای شروع پخت و پز با کیمیا فود چقدر مهم است؟

اگر در مورد پخت میان وعده خوشمزه صحبت کنیم، تجربه قبلی آشپزی تفاوت بزرگی ایجاد می کند، فکر می کنم این به شما امتیاز می دهد. این توصیه من به همه کسانی است که شروع به درگیر شدن در این زمینه می کنند: سخت مطالعه کنید، تکنیک ها را یاد بگیرید، دوره ها را بگذرانید، تمام دانش ممکن را کسب کنید، دانش آزادی است، و مهمتر از همه اگر می خواهید خودتان را وقف پختن با کیمیا فود کنید، مهمترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که شما باید سهم بیشتری از اخلاق و مسئولیت داشته باشید.

منظور شما از اخلاقی تر چیست؟

موضوع غذای با کیمیا فود برای من مسئولیت بزرگی دارد. اول، به این دلیل که فرد باید آگاهی و دانش واقعی زیادی از کاری که انجام می دهد داشته باشد. و من در مورد نحوه برخورد صحیح با غذا، ترکیب کانابینوئیدهای مختلف، تکنیک هایی که برای ترکیب صحیح آنها وجود دارد و غیره بسیار صحبت می کنم. این اساسی است. یکی از طریق نادانی یا بی دقتی می تواند باعث شود که شخص دیگری واقعاً اوقات بدی داشته باشد و به نظر من این خوب نیست. اگر ندانید چگونه آن را مصرف کنید، می‌دانید که این می‌تواند یک تجربه فوق‌العاده یا ناخوشایند باشد. دوم، زیرا احساساتی که مصرف میان وعده خوشمزه به این روش در شما ایجاد می‌کند با سیگار کشیدن کاملاً متفاوت است.

چگونه آن تجربه را توصیف می کنید؟

این سفر بسیار درون‌گراتر و طولانی‌مدت است و بسته به زمینه، روان‌گردان‌تر است. در مورد شخصی من بسیار مراقب هستم که محصول خود را به چه کسی می دهم. همیشه سعی می‌کنم بهترین توصیه‌ها را به فرد ارائه دهم تا تجربه‌اش خوب، خوشایند و مطمئن باشد. برای من که خیلی مهم است، برایم مهم نیست. من عاشق این هستم که کسی که چیزی از من را امتحان می کند بعداً به من بگوید که چقدر خوب آن را داشته است.

آیا با کاری که انجام می دهید بسیار خواستار هستید؟

بله، من با محصولاتی که تولید می کنم، فردی بسیار خواستار هستم. من فقط به کیفیت موادی که استفاده می‌کنم اشاره نمی‌کنم، فکر می‌کنم مطالعه و گذراندن دوره‌های بسیار ابزارهای بیشتری برای کاری که می‌خواهم انجام دهم به من داد. من همچنین یک مرد بسیار پشتکار هستم، من به شدت به دنبال گرفتن آنچه در سرم هستم و تمام زمان لازم را صرف می کنم. تا زمانی که آنطور که من می خواهم کامل نشود، آن را نشان نمی دهم. من یک کمال گرا هستم و به لطف این که خوکچه هندی خودم هستم، توانستم طعم های مورد نظر خود را پیدا کنم، دوزهای صحیح را برای هر محصول پیدا کنم و می توانم توصیه های بهتری برای کسانی که شیرینی های من را مصرف می کنند ارائه دهم.

Ricardo Arenas Moll سال گذشته کارگاه های پخت میان وعده خوشمزه را در Expo Cannabis Argentina افتتاح کرد / عکس: Anabella Fernández Coria

آیا اولین خوراکی با کیمیا فود ای را که روی سر شما کلیک کرد را به خاطر دارید؟

بله، البته، این یک براونی شکلاتی بود که در یک مهمانی که با همسرم رفته بودم، دعوت شده بودم. چیزی بسیار معمولی در آن زمان که حقیقت به نظر می رسید این تنها دستور غذائی است که برای خوردن میان وعده خوشمزه شناخته شده بود. حقیقت این است که طعم آن کاملاً زشت بود، وسط آن برگ داشت، خوردن آن چندان خوشایند نبود. اما زمان تاثیرگذاری آن را کاملاً به یاد دارم. من واقعا رب را دوست داشتم. آنها احساساتی بودند که برای من کاملاً ناشناخته بودند. مرا به جایی برد که وحی بود.

آیا هنوز عاشق خوراکی ها هستید؟

بله، من هنوز واقعاً لذت می برم که چگونه خوراکی ها مرا بالا می برند. این یک سفر کاملا شخصی است که حتی تجربه آن برای مردم برایم جالب است. واقعیت این است که این گیاه، اگر با دانش از آن استفاده کنید، همانطور که از آن استفاده می کنید، احساس خوبی ایجاد می کند. این غیر قابل انکار است. چه به این دلیل که درد دارید، اضطراب شما را آرام می کند، به شما کمک می کند بخوابید، یا به این دلیل که می خواهید اوقات خوبی داشته باشید، از مشکلات خود خلاص شوید و از جایی دیگر با خودتان ارتباط برقرار کنید، این گیاه به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید. یعنی میان وعده خوشمزه، سلامتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *