جولای 25, 2024


مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به آبرسانی سیار برای ۱۲۰۰ خانواده عشایر استان تهران از برداشت ۱۸ تن انواع گیاهان دارویی در مراتع عشایری این استان در سال جاری خبر داد.

فرشید ذبیحی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح برداشت گیاهان دارویی از مراتع استان تهران توسط عشایر استان، گفت: سطح بهره برداری از مراتع استان تهران حدود ۱۲۰۰ هکتار است که برداشت انواع گیاهان دارویی در آن انجام می شود. در حقیقت زیره، آویشن، چای کوهی، سیرکوهی، اسپند، گلپر، پونه کوهی، گزنه، کتیرا و پنیرک از جمله گیاهان دارویی مرتعی در مناطق عشایری استان تهران است.

مدیر امور عشایر استان تهران افزود: در میان مراتع موجود در مناطق عشایری استان تهران که برداشت از سوی عشایر انجام می‌شود بیشترین سطح کشت گیاهان دارویی در شهرستان ورامین است و در سال جاری عشایر استان تهران ۱۸ تن انواع گیاه دارویی را در مراتع عشایری این استان جمع‌آوری کردند.

وی تاکید کرد: با واگذاری تسهیلات مناسب، از کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری حمایت می کنیم که در همین راستا اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی در دستور کار قرار گرفته است. همچنین یکی از نیازهای عشایر تأمین آب شرب است که ۱۲۰۰ خانوار در استان تهران تحت پوشش آبرسانی سیار قرار دارند و در سال جاری ۵۰۰۰ مترمکعب آبرسانی سیار برای آنها انجام شده که عمده این فعالیت در ییلاقات بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *