استابلایزر کشک
کشک یکی از فرآورده های فرعی شیر است که به روش سنتی از جوشاندن تغلیظ و یا خشک کردن دوغی که پس از کره گیری باقی می ماند و یا از ماست بدون چربی تهیه می شود .ماده اولیه کشک عبارت است از شیر میش بز یا گاو یا مخلوطی ازآن ها در صنایع غذایی تولید کشک با فرآیند صنعتی به صورت کشک مایع به صورت مستقیم از شیر گرفته می شود.کشک سنتی مایع از سایید و رقیق کردن کشک خشک که معمولا به صورت غیر پاستوریزه تهیه می گردد تولید می شود .در مناطق مختلف کشور به علت دامداری ایلی و عدم دسترسی آنها به کارخانه پاستوریزه مازاد شیر تولید شده را به کشک تبدیل می کنند و به این ترتیب قابلیت نگهداری آن بالا می برند
ارزش غذایی کشک:
کشک با حجم کم خود یک ماده غذایی با ارزش است که دربردارنده تمامی خواص شیر و حاوی کلسیم چربی نمک و پروتئین و ویتامین ب می باشد.
درهر یک صد گرم کشک 779کالری انرژی 7گرم آب و 55گرم پروتئین.7 11گرم چربی 13.8گرم گلوسید و 505 گرم کلسیم 42میلی گرم آهن و ./25ویتامین ب وجود دارد.
کشک به علت داشتن اسید های آلی ضدعفونی کننده دستگاه هاضمه(معده روده کوچک روده بزرگ) است وعلاوه بر آن کلسیم بالا و فسفر موجود در کشک می تواند در پیشگیری از پوکی استخوان موثر باشد.کشک برای کودکان کم وزن غذای مفید و کامل است.
راهنمای خرید و مصرف کشک:
کشک را از فروشگاههای معتبر و با توجه به نام و نشان کارخانه تولید کننده تاریخ انقضا وپروانه بهداشتی و علامت استاندارد خریداری کنید.و از خرید کشک مایع در بسته های بدون نام و نشان خودداری کنید.
بهتر است کشک را به اندازه مورد نیاز خود در یک وعده خریداری کنید تا نیاز به نگهداری بلند مدت آن در یخچال نباشد.برای این کار بهتر است کوچکترین اندازه موجود یک محصول را انتخاب کنید.
درهنگام مصرف کشک آن را مستقیم از بسته بندی وارد ظرف نکنید بلکه در ابتدا آن را در ظرفی ریخته و با قوام رنگ و بو طعم و اطمینان از عدم وجود لکه های آلودگی از      آن استفاده کنید.حتی با وجود لازم نبودن به جوشاندن انواع پاستوریزه کشک می توانیدآن را به مدت 10تا20دقیقه جوشانده و سپس استفاده کنید.
به طور کلی کشک دارای مقادیری نمک است که این مقدار مطابق استانداردملی ایران به شماره 6127 درمورد کشک های مایع صنعتی حداکثر2 درصد است بنا براین مصرف فرآورده های پاستوریزه دارای مهر استاندارد نسبت به فرآورده های سنتی که هیچ ملاکی برای افزودن نمک ندارد اولویت دارد.ضمن اینکه پاستورازاسیون کلیه میکروب های بیماری زا را از بین می برد.
کشک را باید در محیط خنک و داخل یخچال نگهداری کرد کشک به عنوان یک غذای نفاخ و سفت کننده روده می باشد به همین علت برای هضم راحت تر آن بهتر است از نعنای خشک همراه آن استفاده شود.

                             رستوران در اصفهان

http://kimiafood-co.com/sitemap.xml          

 استابلایزر دوغ استابلایزر چیست استابلایزر پنیر پیتزا فروش استابلایزر مواد غذایی استابلایزر دوغ استابلایزر مواد غذایی استابلایزر در لبنیات فروش عمده رطب مضافتی بم استابلایزر بستنی مضرات استابلایزر مواد غذایی استابلایزر ماست هیدروکلوئیدها امولسیفایر در صنایع غذایی چیست استابلایزر کشش پذیری پنیر پیتزا استابلایزر دوغ استابلایزر چیست استابلایزر پنیر پیتزا فروش استابلایزر در مواد غذایی استابلایزر دوغ استابلایزر استابلایزر مواد غذایی استابلایزر دسر استابلایزر در لبنیات استابلایزر کشک استابلایزر بستنی مضرات استابلایزر بستنی استابلایزر مواد غذایی استابلایزر شیر کاکائواستابلایزر ماست استابلایزر خامه هیدروکلوئیدها استابلایزر پنیر پیتزا امولسیفایر در صنایع غذایی چیستاستابلایزر ماست استابلایزر

                

درب آکاردئونی