VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter

استابلایزر های مواد غذایی

لسیتین یک لغت یونانی و به معنای زرده تخم مرغ است و علت نامگذاری آن، وجود میزان فراوان لسیتین در زرده تخم مرغ و همچنین کشف این ماده برای اولین بار در زرده تخم مرغ بوده است.امروزه لسیتین یک افزودنی ارزشمند در فراوري و تولید خوراك در صنایع بوده و تعداد کاربردهاي آن در صنایع غذایی بسیار زیاد می باشد
لسيتين مايع خوراكي : لسيتين خوراكي مخلوط پيچيده ‏اي از استرفسفاتيديل‏هاي نامحلول در استن فسفاتيدها است كه عمدتأ حاوي فسفاتيديل كولين , فسفاتيديل اتانول آمين , فسفاتيديل سرين , و فسفاتيديل اينوزيتول در تركيب با مقادير متفاوتي از تري گليسريدها , اسيدهاي چرب و كربوهيدراتها است كه از دانه‏ هاي روغني خوراكي خصوصأ سويا و منابع حيواني مانند زرده تخم مرغ به دست مي‏آيد و از خميري تا مايع غليظ عسلي مي‏باشد .لسیتین به دوشکل مایع  و  جامد  وجود دارد. شکل مایع آن در شکلات ، کیک و بیسکویت و مارگارین کاربرد دارد. شکل گرانولی لسیتین کاربرد مکمل غذایی دارد و شکل لسیتین پودری با محصولات پودری دیگر مثل بهبود دهند ه های نان ترکیب میشود و قابل پخش در آب هستند.لسیتین در گستره وسیعی از فرآوري غذا و کاربردهاي صنعتی قابل استفاده و مفید می باشد. به عنوان یک امولسیفایر غذا، لسیتین در کارخانه تولید مارگارین ، مواد غذایی گیاهی و لبنیاتی که جایگزین شیر فرموله نوزادان بوده استفاده می شود. لسیتین یک جزء فعال در بسیاري از عوامل رها کننده داراي گرید غذایی مانند روغن ماهی تابه ، روغن فر کیک پزي و پوشش از طریق پخش در هوا می باشد.لسیتین همچنین در محصولات شکلات و ترکیبات پوشش آن جهت مناسب نمودن ویسکوزیته آن استقاده می گردد. در پخت نان ، لسیتین در بهبود خمیر، حجم، همگن شدن و ماندگاري آن موثر است.

کاربردهاي لستين در صنايع غذايي
شكلات

در خلال فرآيند پيچيده اي كه براي توليد شكلات انجام مي گردد مهمترين اين فرآيند تغييرات ايجاد شده در شكر است.به طوريكه هرچه ذرات شكر بهتر كريستالي شوند ويسكوزيته افزايش مي يابد و آن هم به دليل افزايش نيروهاي اصطكاك داخلي بين كريستالها مي باشد.در برخي نقاط توده شكلات بخصوص زماني كه نقطه ذوب فاز چربي بالاست شكلات جامد مي گردد كه اين شكل با افزودن مقاديري كره كاكائو مرتفع مي شود.ولي به دليل گراني كره كاكائو از لستين استفاده مي شود كه مي تواند رفتار ويسكوزيته را اصلاح كند.
صنايع نانوايي
دومين محدوده استفاده از لستين در صنايع نانوايي است.بر اساس نوع محصولات لستين اثرات تكنولوژيكي متفاوتي را اعمال مي نمايد.در خميرها يي كه در آنها از مخمر استفاده مي شود لستين سبب افزايش قدرت كشش پذيري گلوتن مي شود.كه اين امر باعث بهتر شدن فرآيند جلوگيري مي گردد كه در مرحله بعد مقاومت در برابر تخمير را افزايش داده و در محصول نهايي نيز شاهد حجم بهتر و بافت مطلوبتر مي شويم.
در محصولاتي مثل كيك و بيسكويت لستين سبب پخش بهتر مواد در اين محصولات شده به طوري كه چربي بهتر پخش شده و در فرآيند قهوه اي شدن نيز ما شاهد يكدستي در اين قضيه خواهيم بود.
خميرهاي منجمد
در حال حاضر صنعت پخت محصولاتي توليد كرده است كه تخمير نمي شوند بلكه يك وقفه در تخمير آنها بوسيله فرآيند انجماد انجام مي شود و سپس اين محصولات فقط نياز به آماده سازي نهايي دارند.در توليد اين محصولات شكل نامناسب كريستالهاي يخ با توجه به آسيب رساندن به ديواره سلولي سبب بهم ريختگي در شبكه گلوتن مي شود كه پيامد اين وضعيت كم شدن توانايي خمير در طي تخمير مي باشد.
راه حل پيشنهادي استفاده از لستين هيدروليز شده است.خصوصيت امولسيفايري لستين باعث پخش مناسب آب در خمير مي گردد.كاهش فعاليت سطحي در ادامه سبب ايجاد كريستالهاي ريز شده و از تشكيل مجدد كريستال جلوگيري مي كند.

لسيتين سويا فسفوليپيدي است که که شامل فسفاتيديل کولين، فسفاتيديل اتانول آمين و فسفاتيديل اينوزيتول مي باشد.لسيتين به عنوان امولسيفاير يا استابلايزر استفاده میشود.
کاربرد:
شيريني و شکلات و نان
شکلات: 0.25-0.50%
روکش شکلات: 0.25-0.60%
کارامل/ فوژه :0.20-0.40%
تافي/ آبنبات:0.20-0.40%
آدامس :0.50-5.0%
شربتها/ تاپينگها:0.20-0.60%
 

 

کیمیا غذا و سلامت سیب


 

استابلایزر مواد غذایی

شرکت کیمیا غذا و سلامت سیب با اخذ نمایندگی معتبرترین شرکت های تولیدی در اروپا، آمریکا،آسیا نسبت به تامین انواع کالا، مواد اولیه صنعت غذا، دام وطیور، آرایشی و بهداشتی و ماشین آلات کشاورزی و صنایع غذایی با بکار گیری از نیروهای مجرب داخلی و خارجی در زمینه های ذیل آماده همکاری می باشد.

شرکت کیمیا غذا و سلامت سیب با موضوع تولید انواع پایدارکننده ها، امولسیفایرها، رنگ ها، طعم دهنده ها و انواع میکس آنها برای صنایع غذایی، انواع ویتامین ها، مینرال ها، مواد اولیه تغذیه ای و انواع میکس آنها برای محصولات رژیمی، غذایی و رژیم های تغذیه ای ویژه، انواع محصولات غذایی پودری، مشاوره و خدمات علمی وفنی و بازرگانی به صنایع، خدمات آزمایشگاهی و خرید و فروش و تولید و توزیع و پخش و صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی(کشاورزی، صنایع غذایی، دام و طیور، آرایشی و بهداشتی و...)_عقد قرارداد و مشارکت با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی_شرکت در مزایدات و مناقصات دولتی و خصوصی_اخذ و اعطای شعب و نمایندگی در سراسر کشور فعالیت دارد.

این شرکت که قبلا در قالب شرکت بازرگانی نوآوران غذایی مصیر بوده و چندین پروژه موفق را با شرکت های داخلی و خارجی انجام داده است

استابلایزر مواد غذایی

مواد اولیه صنایع غذایی

 

اسانس های طبیعی

طعم دهنده های طبیعی مواد غذایی

                             رستوران در اصفهان

http://kimiafood-co.com/sitemap.xml          

 استابلایزر دوغ استابلایزر چیست استابلایزر پنیر پیتزا فروش استابلایزر مواد غذایی استابلایزر دوغ استابلایزر مواد غذایی استابلایزر در لبنیات استابلایزر بستنی مضرات استابلایزر مواد غذایی استابلایزر ماست هیدروکلوئیدها امولسیفایر در صنایع غذایی چیست استابلایزر کشش پذیری پنیر پیتزا استابلایزر دوغ استابلایزر چیست استابلایزر پنیر پیتزا فروش استابلایزر در مواد غذایی استابلایزر دوغ استابلایزر استابلایزر مواد غذایی استابلایزر دسر استابلایزر در لبنیات استابلایزر کشک استابلایزر بستنی مضرات استابلایزر بستنی استابلایزر مواد غذایی استابلایزر شیر کاکائواستابلایزر ماست استابلایزر خامه هیدروکلوئیدها استابلایزر پنیر پیتزا امولسیفایر در صنایع غذایی چیستاستابلایزر ماست استابلایزر