VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter

استابلایزر های مواد غذایی

ایزومالت

ايزومالت پودر و يا گرانول شيرين كننده اي است كه از شكر مشتق شده و با اينكه قدرت شيرين كنندگي آن نصف ساكارز است ولي از نظر طعم و مزه كاملا مشابه شكر ميباشد و بر خلاف شيرين كننده هاي مصنوعي، علاوه بر خاصيت شيرين كنندگي بعنوان عامل حجم دهنده و ايجاد كننده بافت در مواد غذائي و نيز بعنوان پر كننده در قرصها و داروها و جايگزين شكر در انواع شربت خوراکی و داروئی بكار ميرود. ايزومالت برخلاف شكر داراي خواص فيزيولو‍‍‍ژيكي مفيد ذيل مي باشد:
باعث پوسيدگي دندان ها نمي شود.
در برابر باكتريهاي مضر دهاني مقاوم بوده و در دهان تجزيه نمي شود.
ميزان كالري آن نصف شكر ميباشد.
براي سلامت دستگاه گوارش و تنظيم فعاليت روده مفيد است(مانند فيبر ر‍‍ژيمي عمل ميكند).
در دستگاه گوارش بصورت جزئي و تدريجي متابوليزه شده بنابراين اثر بسيار كمي روي قند خون و انسولين دارد
ماده خام اوليه ايزومالت چغندر قند ميباشد كه در آن ؛ ابتدا شكر از چغندر قند استخراج شده و سپس توسط يك فرايند دو مرحله اي ، ايزومالت تهيه ميگردد.
در مرحله اول مولكول ساكارز طي فرايند نو آرائي آنزيماتيك به ايزومالتوز تبديل شده و در مرحله دوم تحت فرايند هيدروژناسيون كاتاليستي ؛ ايزومالت كه يك پلي ال دي ساكاريد ميباشد توليد مي گرددو درحالت كلي ترکیب اصلی آن شامل دو زنجيره ملكولي و مجزاي D-glucopyranosyl-D-sorbitol -‏‏6-O- و D-glucopyranosyl-D-mannitol dihydrate- ‏‏1-O- است كه و بطور خلاصه (GPM-1,1) و (1,6(GPS- ناميده ميشود.
ایزومالت از لحاظ شیميایی شکر محسوب نمی شود ودر مقایسه با شکر مولکول آن پایدارتر است و به همين علت خواص مفيد فيزيولوژيكي ايجاد مينمايد. ایزومالت در دهه 1960 ساخته شد و امروزه در بيش از 70 کشور دنیا مورد قبول واقع شده ودر محصولات غذائي شامل انواع فراورده هاي قنادي sugar free كيك ،شيريني، آدامس ، آبنبات ؛ تافي و محصولات داروئي و خمير دندانها مورد استفاده قرار گرفته و ميگيرد.
کاربرد ایزومالت در صنایع غذایی
کاربرد ایزومالت درشکلات،ایزومالت در شکلات  از نظر شیرینی نقش شکر را دارد.پروفایل ذوب  کره کاکائو و جانشینهای کره کاکائو را تغییر نمی دهد.هایگروسکوپیک (جاذبه الرطوبه) کمی دارد.ایزومالت در طی فرایند کنچینگ به همراه لیکور کاکائو و شکر می تواند به شکلات اضافه شود.ایزومالت به راحتی با  CBS ترکیب می شود.
کاربرد ایزومالت در آدامس و قرصهای جویدنی  و تبلت ها
ایزومالت مواد خام ایده آل برای قرص های جویدنی و قرص تولید شده توسط  direct compression است.مرفولوژی ایزومالت نشان می دهد که رفتار اختلاط آن با سایر ترکیبات بسیار خوب بوده  و محصول نهایی دارای عطر  وآرومای خوبی خواهد بود.محصولات جویدنی حاوی ایزومالت در مقایسه با شکر دارای خواص ارگانولپتیکی (حسی) مشابه شکر می باشد.محصول نهایی دارای mouth feel خوبی است.قرصهای با طعم میوه و به ویژه نعناع به دلیل شیرینی و خنک کنندگی ملایم  می تواند عطر و طعم محصول را ارتقا دهد.
کاربرد ایزومالت در آب نبات ، پاستیل و گز
ایزومالت برای محصولات بدون قند  مانند آب نبات ، پاستیل و به طور کلی محصولاتی از این دست که دپازیت می شوند  مناسب است.بزرگترین مزیت ایزومالت برای محصولات hard boiling  خاصیت هایگروسکوپیک (جاذبه الرطوبه) پایین آن است.جذب پایین رطوبت ایزومالت باعث کاهش چسبندگی این محصولات  می شود.انند شکر می تواند در اینگونه محصولات به آسانی فرموله شود .دمای  glass-transition بالای ایزومالت باعث می شود این شیرینی ها ایده آل برای آب و هوای گرم و مرطوب باشد.
کاربرد ایزومالت درنان و محصولات پخت
ایزومالت ثبات طعم و مزه، بافت و ذخیره سازی محصولات پخت را بهبود می بخشد .جایگرین نمودن قسمتی از شکر با ایزومالت بیسکویت و کوکی ها را به دلیل جذب پایین آب قادر می سازد که در طول انبار داری و توزیع ترد باقی بمانند .بافت ویفر و محصولات اکسترود شده نیز با اضافه نمودن ایزومالت به مخلوط مواد می تواند بهبود یابد.
ایزومالت در واکنش قهوه ای شدن مایلارد شرکت نمی کند و ایده آل برای محصولات پخت مانند کیهای اسفنجی، پوند کیک  بوده که خمیر آنها در طی پخت نباید قهوهای شود و باید سفید باقی بماند.ایزومالت برای کرمها و فیلینگهای محصولات پخت بسیار مناسب است زیراعوارض جانبی ندارد و طعم دهنده های ملایمی چون وانیل و میوه   بعد از پخت  کاملا آزاد می شود.
کاربرد ایزومالت در سایر محصولات
سریالهای صبحانه،آیسینگها و خامه قنادی،بستنی و یخمک،کرمها و فیلینگها،مربا و شربتها.

 

کیمیا غذا و سلامت سیب


 

استابلایزر مواد غذایی

شرکت کیمیا غذا و سلامت سیب با اخذ نمایندگی معتبرترین شرکت های تولیدی در اروپا، آمریکا،آسیا نسبت به تامین انواع کالا، مواد اولیه صنعت غذا، دام وطیور، آرایشی و بهداشتی و ماشین آلات کشاورزی و صنایع غذایی با بکار گیری از نیروهای مجرب داخلی و خارجی در زمینه های ذیل آماده همکاری می باشد.

نگهداری از  مواد غذایی یا استابلایزر مواد غذایی قرن هاست که وجود داشته است. در زمان های قدیم با استفاده از نمک روی گوشت و ماهی شروع شد. بعدها شکر در غذاهای کنسرو شده استفاده شد و انسان شروع به ترشی سبزیجات کرد. در حالی که همه آن روش‌های قدیمی‌تر در حد اعتدال مناسب هستند، روش‌های شیمیایی جدید امروزی برای نگهداری بیشتر و بیشتر می‌شوند و برای بدن ما مضر هستند. شرکت کیمیا غذا و سلامت سیب با موضوع تولید انواع پایدارکننده ها، امولسیفایرها، رنگ ها، طعم دهنده ها و انواع میکس آنها برای صنایع غذایی، انواع ویتامین ها، مینرال ها، مواد اولیه تغذیه ای و انواع میکس آنها برای محصولات رژیمی، غذایی و رژیم های تغذیه ای ویژه، انواع محصولات غذایی پودری، مشاوره و خدمات علمی وفنی و بازرگانی به صنایع، خدمات آزمایشگاهی و خرید و فروش و تولید و توزیع و پخش و صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی(کشاورزی، صنایع غذایی، دام و طیور، آرایشی و بهداشتی و...)_عقد قرارداد و مشارکت با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی_شرکت در مزایدات و مناقصات دولتی و خصوصی_اخذ و اعطای شعب و نمایندگی در سراسر کشور فعالیت دارد.

این شرکت که قبلا در قالب شرکت بازرگانی نوآوران غذایی مصیر بوده و چندین پروژه موفق را با شرکت های داخلی و خارجی انجام داده است

لیست تولیدات این کارخانه شامل: استابلایزر پنیر استابلایزر بستنی  استابلایزر آبمیوه استابلایزر دسر  استابلایزر گوشتی    فسفات  استابلایزر ماست        

 

مواد اولیه صنایع غذایی

 

اسانس های طبیعی

طعم دهنده های طبیعی مواد غذایی

                             رستوران در اصفهان

http://kimiafood-co.com/sitemap.xml          

 استابلایزر دوغ استابلایزر چیست استابلایزر پنیر پیتزا فروش استابلایزر مواد غذایی استابلایزر دوغ استابلایزر مواد غذایی استابلایزر در لبنیات فروش عمده رطب مضافتی بم استابلایزر بستنی مضرات استابلایزر مواد غذایی استابلایزر ماست هیدروکلوئیدها امولسیفایر در صنایع غذایی چیست استابلایزر کشش پذیری پنیر پیتزا استابلایزر دوغ استابلایزر چیست استابلایزر پنیر پیتزا فروش استابلایزر در مواد غذایی استابلایزر دوغ استابلایزر استابلایزر مواد غذایی استابلایزر دسر استابلایزر در لبنیات استابلایزر کشک استابلایزر بستنی مضرات استابلایزر بستنی استابلایزر مواد غذایی استابلایزر شیر کاکائواستابلایزر ماست استابلایزر خامه هیدروکلوئیدها استابلایزر پنیر پیتزا امولسیفایر در صنایع غذایی چیستاستابلایزر ماست استابلایزر

                

درب آکاردئونی